Mediji

Arhiv: Nepremičninski posredniki ponovno povsem spregledani

Na Združenju družb za nepremičninsko posredovanje, ki deluje v okviru GZS-Zbornice za poslovanje z nepremičninami smo ogorčeni nad ignoranco Vlade Republike Slovenije, ki je nepremičninske posrednike tudi v tokratnem paketu sproščanj ukrepov povsem spregledala, čeprav je sprostila številne druge dejavnosti, med katerimi so nekatere za širitev virusa bistveno bolj tvegane kot storitve, ki jih opravljajo nepremičninski posredniki.

Ravno zato, ker so nepremičninski posredniki tokratne ukrepe za zajezitev širitve virusa pretežno sprejeli z razumevanjem in zelo odgovorno, smo pričakovali, da bodo po uvodni »šok terapiji« pristojni le pretehtali argumente in prednostno sproščali tiste dejavnosti, ki so za širitev virusa manj tvegane. Zato smo vsem pristojnim ministrstvom in vladi že v preteklem tednu posredovali podrobno obrazložitev dejavnosti nepremičninskega posredovanja z oceno tveganja, iz katere izhaja, da pri delu nepremičninskih posrednikov do stikov s potrošniki prihaja praktično samo pri ogledih nepremičnin. Ob tem pa se da te stike bistveno omejiti (omejitev na dve osebi v nepremičnini in zagotavljanje medsebojne razdalje) in s strogim izvajanjem zaščitnih ukrepov praktično izničiti možnost zaprenos virusa. V ta namen smo že ob koncu spomladanskega vala od NIJZ prejeli podrobna in stroga higienska priporočila, ki jih nepremičninski posredniki pri svojem delu dosledno upoštevajo. Hkrati smo tudi sami pristojnim podali predlog konkretnih ukrepov, s katerimi bi bilo izvajanje storitev nepremičninskega posredovanja zelo varno, če ne povsem neškodljivo.

Dodatne informacije: Boštjan Udovič, direktor, GZS-Zbornica za poslovanje z nepremičninami

Več informacij