Mediji

Arhiv: Odprto pismo GZS - Zbornice industrije sejmov in srečanj (GZS ZISS)

GZS - Zbornica industrije sejmov in srečanj (GZS ZISS) je naslovila odprto pismo na predsednika Vlade RS Janeza Janšo in ministra za gospodarski razvoj in tehnologijo v zvezi z nujno pomočjo za industrijo sejmov in srečanj. V tem opozarja, da panoga industrije sejmov in srečanj zaradi prepovedi oziroma omejitev, vezanih na pandemijo covid-19, ni poslovala od srede marca 2020 do vključno maja 2021.
Poslovanje teh podjetij je tudi po koncu uradne prepovedi zelo omejeno, saj so za to dejavnost še vedno predpisane omejitve (na primer za vstop na sejem je potreben pogoj PCT, enosmerno gibanje obiskovalcev). Predvsem pa poslovanje omejuje strah pred okužbo zaradi slabe epidemiološke situacije.

Zato so ponovno pozvali Vlado Republike Slovenije:
1) da jim čim prej odobri dodatno pomoč za kritje dela stroškov za čas, ko niso smeli poslovati;
2) da podaljša in modificira ukrep, ki zagotavlja vračilo 80 % vloženih sredstev ob morebitni kasnejši prepovedi dogodka;
3) da jih podpre z nujno potrebnimi zagonskimi ukrepi;
4) da jasno opredeli, kaj je dovoljeno in kaj ni, in to tako, da so prepovedi in omejitve primerljive z drugimi dejavnostmi, kjer je verjetnost prenosa okužb primerljiva.

Pripete datoteke