Mediji

Arhiv: Schwentnerjevo nagrado prejel Lojze Wieser

Schwentnerjeva nagrada, ki jo podeljuje GZS - Zbornica založnikov in knjigotržcev, je priznanje za pomemben prispevek k razvoju založništva in knjigotrštva, za odličnost in preseganje povprečnosti, za dosežene poslovne uspehe, za inovativnost in kreativnost, za pedagoški prispevek in predajanje znanja ter dosledno upoštevanje visokih moralnih in etičnih standardov.

Zbornica založnikov in knjigotržcev je odločila, da letošnjo Schwentnerjevo nagrado prejme Lojze Wieser, založnik., ustanovitelj založbe Wieser, ki je že petintrideset let most med slovensko, avstrijsko in nemško literaturo ter med zahodno in vzhodnoevropskimi književnostmi. Wieser je premikal mnoge meje v izdajanju sodobne slovenske književnosti v zamejstvu ter z izdajanjem ključnih avtorjev iz matice podiral jezikovne meje. V teh letih je izdal preko 1.300 naslovov. Postavil je nove standarde za celotno knjižno industrijo in panogo, presenečal je s svojimi idejami in izumi. Postal je narekovalec trendov v razvoju panoge in kazal, v katero smer bi se morala ali lahko razvijala evropska razprava, kje so nove možnosti za sožitje ljudi, jezikov in kulture.