Mediji

Arhiv: Delodajalske organizacije opozorile vlado na nerešena vprašanja glede pomoči gospodarstvu zaradi energetske draginje

Pet delodajalskih organizacij, Gospodarska zbornica Slovenije, Trgovinska zbornica Slovenije, Obrtno – podjetniška zbornica Slovenije, Združenje delodajalcev Slovenije in Združenje delodajalcev obrti in podjetnikov Slovenije so na predsednika vlada ter ministra za gospodarstvo, turizem in šport in ministra za okolje, podnebje in energijo vnovič naslovile dopis, v katerem opozarjajo na še vedno nerešena vprašanja glede pomoči gospodarstvu zaradi energetske draginje. Izpostavile so problematiko velikih in energetsko intenzivnih podjetij, ki nimajo regulirane cene energije. Spomnile so na neučinkovitost mehanizma subvencij za velika podjetja, zaradi številnih omejitev, ki jih uvaja zakon o pomoči gospodarstvu. V teh primerih gre za industrijo, ki predstavljajo več kot 38 odstotkov dodane vrednosti v Sloveniji in skoraj 40 odstotkov vseh zaposlenih. Poudarile so problem likvidnosti za nekatera podjetja, saj bodo subvencije izplačane šele konec marca, med tem ko so plačilni roki dobaviteljev električne energije celo 15 dnevni. Izrazile so še zaskrbljenost, ker je vlada z uredbo, ki je zamejila cene električne energije za srednja in mala podjetja, nerazumno izključila tista podjetja, ki so pogodbe o dobavi podpisovale pred 9. novembrom lani in zanje regulirana cena ne velja.

Pripete datoteke