Mediji

Arhiv: Da digitalizaciji, ne predlaganim spremembam ZZZS

»Na Gospodarski zbornici Slovenije imamo številne pomisleke glede predloga Zakona o Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije. V mnogočem je neuravnotežen ter prinaša več vprašanj kot odgovorov,« je bil kritičen izvršni direktor GZS Mitja Gorenšček po seji Ekonomsko-socialnega sveta 4. aprila, na kateri so sicer obravnavali tudi predlog Zakona o zdravstvenem informacijskem sistemu. Slednji je za GZS načeloma sprejemljiv, saj uvaja nujno potrebno digitalizacijo v zdravstvu, kar bo prispevalo k večji transparentnosti in učinkovitosti delovanja zdravstvenega sistema.

Tako delodajalci kot sindikati so bili kritični predvsem do predlaganih sprememb vodenja in delovanja Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije, zato so predlagali ustanovitev pogajalske skupine v okviru ESS. »Moti nas zlasti predlog spremenjene zastopanosti v zavodu, ki je izjemno neuravnotežen in zmanjšuje vpliv delodajalskih združenj,« je še dodal Gorenšček.