Mediji

Arhiv: Skupščina potrdila Letno poročilo GZS za leto 2023

Člani zadnje seje skupščine GZS v iztekajočem mandatu so obravnavali Letno poročilo GZS za lansko leto in ga potrdili. Generalna direktorica Vesna Nahtigal je med ključnimi dosežki zbornice v lanskem letu izpostavila na zadnjem Vrhu slovenskega gospodarstva postavljene strateške cilje za razvojni preboj Slovenije do leta 2030, med njimi 88000 evrov ciljne produktivnosti dela. Navedla je tudi aktivnosti GZS, vezane na spopadanje gospodarstva z energetsko krizo in kot dosežek med drugim navedla regulacijo cene električne energije za mala in srednje velika podjetja. Med dosežki je naštela še preprečitev dvakratnega zvišanja minimalne plače za leto 2023 ter skrajšanje bolniških odsotnosti v breme delodajalca s 30 na 20 dni. Poudarila je tudi večjo medijsko izpostavljenost GZS v primerjavi z sorodnimi organizacijami.

Ob koncu seje se je predsednik GZS Tibor Šimonka članom skupščine zahvalil za zaupanje, ki so mu ga naklonili pred dvema letoma, ko je prevzel mandat predsednika GZS. Dodal je, da je bilo v tem obdobju sicer veliko doseženo, ne pa vse, kar je bilo načrtovano. Za to je bilo obdobje enostavno prekratko, predvsem v tako zahtevnih razmerah, kot smo jim bili priča. Kot največji uspeh si šteje stabilizacijo zbornice. Izpostavil je, da kandidira za nov mandat in upa na sodelovanje v prihodnje. Če bo izvoljen, bo še močneje zastopal interese gospodarstva, je še dejal.