Arhiv: Ostanite učinkoviti, ko delate na daljavo

Spoštovani, COVID-19 vpliva na življenje ljudi po vsem svetu. Mnoga podjetja odpovedujejo službena potovanja in poslovne dogodke ali pa zaradi zdravja ljudi celo zapirajo svoje pisarne in poslovalnice. S temi in podobnimi izzivi se soočamo tudi na Microsoftu zato tesno sodelujemo s kolegi na Kitajskem in v drugih prizadetih regijah, da bi v tem času lahko nudili pomoč in se učili iz njihovih izkušenj. Microsoft je si prizadeva pomagati ljudem, da ostanejo povezani, tudi kadar jim bo morda treba delati na daljavo.

Arhiv: Pismo generalne direktorice GZS, mag. Sonje Šmuc v zvezi s pojavom korona virusa

Spoštovani člani, dragi kolegi in kolegice, na GZS zelo pozorno spremljamo razmere in informacije, marsikatero dobimo tudi od vas (hvala!), objavljamo na spletni strani gzs.si/koronavirus, od danes tudi v video obliki, ko na vaša vprašanja odgovarjajo pristojni in strokovnjaki. Že ves teden smo dnevno v kontaktu z različnimi ministrstvi, tudi prihajajočimi ministri, in institucijami. Ključna cilja sta ohranitev pretočnosti mej za tovor in dogovor o pomoči podjetjem, ki bo omogočil gospodarsko preživetje v teh razmerah

Arhiv: Seznam SLO proizvajalcev dezinfekcijskih sredstev za roke in površine

Na Severno Primorski gospodarski zbornici imamo seznam proizvajalcev dezinfekcijskih sredstev za roke in površine. Člani, ki bi želeli pridobiti seznam, nas pokličite na 05 330 60 30 ali nam to sporočite na oz.sev-primorska@gzs.si. EKIPA GZS SPGZ

Arhiv: AKTUALNE INFORMACIJE za gospodarstvo zvezi s korona virusom

Od sedaj lahko spremljate vse aktualne informacije za podjetja v zvezi s korono virusom na spletni strani GZS.

Arhiv: AKTUALNE INFORMACIJE za gospodarstvo v zvezi s PREVOZOM BLAGA

Predlagamo, da redno spremljate informacije naših članov in Združenja za promet, vezane na težave zaradi prevozov blaga. Informacije se ažurirajo sproti.

Arhiv: Koristna informacija Zbornice računovodskih servisov

Iz Zbornice računovodskih servisov smo prejeli naslednjo informacijo, ki vam jo v celoti posredujemo.

Arhiv: Obvestilo za prevoznike in podjetja o pravilnem ravnanju zaposlenih

Prenašalci virusa niso prevozna sredstva ali blago temveč ljudje. Naši nasveti so namenjeni zaposlenim v logistiki in podjetjem za varno dostavo blaga

Arhiv: V P R A Š A L N I K o posledicah korona virusa (SARS-Cov-2), oz. bolezni COVID 19

V zadnjih dneh so se razmere v poslovanju slovenskega gospodarstva zaradi vpliva koronavirusa (SARS-Cov-2) zaostrile. Vlada Republike Slovenije bo tudi z našim sodelovanjem sprejela ukrepe za ublažitev teh posledic. Za ustrezno oceno obsega potrebnih programov pomoči vas vabimo, da izpolnete spletni vprašalnik, v kolikor ga še niste.

Arhiv: Informacija v zvezi z ukrepi, ki se pripravljajo na ravni države

V zadnjih dneh se vrstijo informacije, povezane s posledicami širjenja novega koronavirusa. Številna podjetja javljajo težave in zamike pri dobavah, ki se bodo v naslednjih tednih skoraj zagotovo še stopnjevali - pričakujejo se resne kasnitve ladijskih dobav repromaterialov in drugih artiklov, s čimer bo otežena proizvodnja v slovenskih podjetjih. Ocenjuje se tudi, da bo prišlo do opaznega upada prodaje. GZS je pred nekaj dnevi javno opozorila, da gospodarstvo zato potrebuje jasne ukrepe.

Arhiv: Zaprosilo za sodelovanje v anketi GZS: uveljavitev novele ZMinP (Zakona o minimalni plači)

Spoštovani člani in članice, Vabimo vas k sodelovanju v kratki anketi na temo minimalne plače. Da bi z njo dosegli čim večjo reprezentativnost, Vas prosimo za vaše sodelovanje najpozneje do 31. marca 2020