Mediji

Arhiv: GZS predlaga izenačitev davčne obravnave zavezancev pri prodaji delnic in deležev

Gospodarska zbornica Slovenije (GZS) opozarja na problematiko davčno neugodne obravnave odkupa lastniških deležev ali delnic v podjetjih od delavcev teh podjetij. Posledično to lahko vodi tako do spremembe lastniške strukture v podjetju kot tudi poslovne strategije, proč od družbene, okoljske in socialne odgovornosti. Zato je GZS na Vlado RS in pristojni ministrstvi naslovila predlog, da se izenači davčna obravnava davčnih zavezancev pri prodaji delnic ali lastniških deležev. Vključenost zaposlenih v lastniško strukturo je eden od pomembnih mehanizmov za ustvarjanje višje dodane vrednosti in družbeno odgovorno ravnanje podjetij.

Arhiv: Ljudje, vrednote, kultura, inovacije in povezovanje vseh deležnikov ključni za napredek

Ljubljana, 1. julij 2021 – Na prvi dan slovenskega predsedovanja Svetu EU je Gospodarska zbornica Slovenije v partnerstvu z Ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo in Javno agencijo Spirit Slovenija organizirala mednarodno konferenco, posvečeno inovacijam in inovacijskemu ekosistemu Evropske unije in Slovenije. Govorci so izpostavili pomen povezovanja, sodelovanja, zavedanja vrednot ter okrepitve sredstev za raziskave in razvoj, ki so ključne, da postane Evropa vodilna na področju inovativnosti in podjetništva.