Mediji

Arhiv: Industrija prihodnosti v luči prihodnjih izzivov

Brdo pri Kranju, 12. junij 2019 – Prek 400 udeležencev na današnji nacionalni konferenci Industrija prihodnosti razpravlja o prihodnjih izzivih industrije na področju inovativnosti, kompetenc, digitalizacije, industrije 4.0, okoljskih sprememb, globalizacije, novih poslovnih modelov. Dogodek organizirajo GZS, MGRT in Spirit Slovenija.

Arhiv: Že tretjič zapovrstjo v ZDA odhaja delegacija pohištvenih podjetij

V nedeljo, 9. junija, v Chicago, Združene države Amerike, odhaja delegacija predstavnikov pohištvenih podjetij. Gre za nadaljnjo gradnjo in utrjevanje poslovnih kontaktov v ZDA po uspešno izvedenih delegacijah v letih 2017 (New York) in 2018 (New York, Cleveland, Pittsburgh). V času obiska si bo delegacija ogledala tudi sejem industrijskega oblikovanja NeoCon v Chicagu.

Arhiv: Srečanje predstavnikov zbornic na GZS

Ljubljana, 6. junij 2019 – Ob priložnosti Poslovnega foruma Pobude treh morij (3SI) so se na GZS sestali predstavniki zbornic iz držav članic Pobude treh morij ter partnerskih zbornic iz jugovzhodno evropskih držav, ki še niso včlanjene v EU. Na srečanju so razpravljali o pomenu pobude za vključena gospodarstva ter priložnostih za nadaljnjo krepitev medsebojnega sodelovanja, izmenjavo informacij in dobrih praks.

Arhiv: 3. razvojna os: GZS pozdravlja odločitev Ustavnega sodišča

Gospodarska zbornica Slovenije se je vseskozi zavzemala za uresničitev projekta 3. razvojne osi, saj ga razumemo kot enega ključnih razvojnih projektov nacionalnega interesa.

Arhiv: Predsednik GZS Boštjan Gorjup na Poslovnem forumu Pobude treh morij

Ljubljana, 5. junij 2019 – Zbrane udeležence je na današnjem Poslovnem forumu Pobude treh morij nagovoril tudi predsednik GZS Boštjan Gorjup.

Arhiv: Proizvajalčeva razširjena odgovornost vedno bolj aktualna

Prek 100 strokovnjakov s področja varstva okolja je na današnjem Okoljskem dnevu gospodarstva razpravljalo o proizvajalčevi razširjeni odgovornosti in izzivih implementacije novih zahtev o zmanjšanju vpliva nekaterih plastičnih proizvodov na okolje. Na posameznih primerih iz prakse so prikazali, kako se na zahteve nove zakonodaje o odpadkih in plastiki odzivajo podjetja. Dogodek v počastitev svetovnega dne varstva okolja je organizirala Gospodarska zbornica Slovenije (GZS).

Ljubljana, 3. junij 2019 – V okviru 36. mednarodnega kongresa evropskega združenja za pekarstvo AIBI, največjega mednarodnega združenja industrijskih pekarskih podjetij, je bilo ta konec tedna izvoljeno novo vodstvo za mandatno obdobje 2019 – 2021. Za predsednika združenja je bil imenovan Janez Bojc, predsednik Sekcije za pekarstvo pri Zbornici kmetijskih in živilskih podjetji in generalni direktor Žita d.o.o. S tem je Sloveniji v več kot šestdesetletni zgodovini tega uglednega združenja, prvič pripadla čast in odgovornost predsedovanja in s tem edinstvena priložnost za umestitev Slovenije na mednarodni zemljevid pekarske panoge.

Arhiv: Slovenija prevzela dvoletno predsedovanje največjemu mednarodnemu združenju pekarskih podjetij AIBI