Arhiv: Javni poziv Javnega zavoda za turizem Nova Gorica in Vipavska dolina za oblikovanje novih turističnih produktov destinacije Nova Gorica in Vipavska dolina

Epidemija Covida 19 je povsem ohromila turistično gospodarstvo in ga pahnila v krizo izjemnih razsežnosti. Javni zavod za turizem Nova Gorica in Vipavska dolina se je na krizo odzval z obsežnim akcijskim načrtom in številnimi ukrepi, s katerimi želi omiliti posledice epidemije in skrajšati čas okrevanja domačega turističnega gospodarstva. Prvi in zelo pomemben korak tega načrta je okrepitev konkurenčnih prednosti z oblikovanjem dodatnih visoko kakovostnih turističnih produktov, ki vključujejo edinstvene prednosti destinacije, gostom pa zagotavljajo varnost, udobje in izpolnjevanje potreb, ki jih je ustvarila pandemija. Privlačni turistični produkti so namreč temeljni razlog za obisk destinacije in osnova uspešnega, trajnostno naravnanega trženja. Javni zavod za turizem Nova Gorica in Vipavska dolina je zato izdal javni poziv turističnim ponudnikom, naj oblikujejo nove turistične produkte ter jih predložijo za objavo in skupno trženje na spletnem portalu Vipavska dolina.

Arhiv: Posnetek webinarja: Spopadanje s stresom v kriznih situacijah

Kaj je kriza in kako jo doživljamo? Na kakšen način lahko sebi in drugim v krizni situaciji olajšamo življenje? Vabimo vas k ogledu posnetka webinarja s psihiatrom, psihoterapevtom ter soustanoviteljem in direktorjem podjetja O.K. Consulting, dr. Željkom Ćurićem.

Arhiv: Webinar: Zmanjšanje stroškov z analizo verige vrednosti

V času epidemije covid-19 je posebna pozornost vsakršnega podjetja usmerjena tudi v zniževanje stroškov poslovanja. Kako se pri tem izogniti napakam? Kje najti vire za dodatno rast? Izkoristite priložnost in se udeležite webinarja s Svyatoslavom Biryulinom o tehniki oziroma metodi » Analize verige vrednosti«. Webinar vam bo dal osnovo, da boste lahko s svojo ekipo izvedli »brainstorming« in poiskali pravo rešitev.

Arhiv: Bo umik omejitev prispeval k hitri porabi privarčevanega denarja?

Če se ekonomisti vsi po vrsti strinjamo, da bo padcu BDP v 2020 v 2021 sledila rast, so mnenja glede prihodnjega gibanja cen precej razdeljena. V marcu so se cene pri proizvajalcih povečale za 0,2 %, pri čemer so upadle le v segmentu vmesnih dobrin. Cene kapitalskih dobrin in potrošniških izdelkov so se na drugi strani povečale, ker so bile težje dostopne oziroma so prodajalci kompenzirali oteženo dobavo in zmanjšano konkurenco z višjimi cenami. Ameriški ekonomist Stephen Roach je mnenja, da bo varnost nabavne verige postala precej pomemben element obvladovanja tveganj vsake večje družbe, kar pomeni tudi deglobalizacijo in zanikanje Ricardovega zakona, da blago proizvaja proizvajalec iz tiste države, ki ima pri proizvodnji primerljive prednosti pred tekmeci. Učinek dražje ponudbe bo tako sčasoma verjetno vplival na višje cene ...

Arhiv: ZZZS: Spremembe pri ugotavljanju zadržanosti od dela, zdraviliškem zdravljenju in sanitetnih prevozih

Odlok o začasnih ukrepih pri izvajanju obveznega zdravstvenega zavarovanja zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 (Uradni list št. 64/2020 z dne 7. 5. 2020) določa dva začasna ukrepa pri izvajanju obveznega zdravstvenega zavarovanja zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19: • pristojnost za ugotavljanje začasne zadržanosti od dela zaradi uveljavljanja pravice do nadomestila plače; • način odločanja o podaljšanju (trajanju) zdraviliškega zdravljenja na skupno največ 21 dni.

Arhiv: Hrvaška – prehod meje iz poslovnih razlogov

Hrvaška je sprostila omejitve pri prestopu meje iz poslovnih razlogov. Nova pravila veljajo tako za državljane Hrvaške kot za tujce. Podrobnosti in navodila v dokumentu.

Arhiv: Predsedniki delodajalskih organizacij in zbornic podpirajo napore vlade pri oblikovanju protikorona ukrepov

Predsedniki Združenja delodajalcev Slovenije, Gospodarske zbornice Slovenije, Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, Trgovinske zbornice Slovenije in Združenja delodajalcev obrti in podjetnikov Slovenije so danes v skupnem sporočilu za javnost izrazili podporo naporom Vlade RS pri oblikovanju ukrepov v boju proti gospodarskim posledicam epidemije koronavirusa. Ugotavljajo, da je Vlada RS premišljeno oblikovala ukrepe prvega in drugega paketa v boju proti gospodarskim posledicam koronavirusa (PKP1 in PKP2). Število podjetij in samostojnih podjetnikov, ki so se ukrepov poslužili, kaže na njihovo pravočasnost in vsebinsko ustreznost. Gospodarstvo pa v nadaljevanju premagovanja ovir poslovanja, ki jih je postavila epidemija, pričakuje nadaljnje sodelovanje Vlade RS z delodajalskimi organizacijami in zbornicami pri oblikovanju tretjega paketa ukrepov PKP3.

Arhiv: GZS: Nujno poenostaviti čezmejno gibanje napotenih delavcev preko slovensko - hrvaške meje

Številna podjetja opozarjajo na ovire pri izvedbi najnujnejših storitev z izvajalci iz tujine in s tem povezano gospodarsko škodo, ki jim nastaja. Zato je Gospodarska zbornica Slovenije v petek ponovno pozvala gospodarskega ministra Zdravka Počivalška in notranjega ministra Aleša Hojsa, da se uredi oz. poenostavi čezmejno gibanje napotenih delavcev

Arhiv: WEBINAR: Izvajanje storitev v Nemčiji

Slovensko-nemška gospodarska zbornica (AHK Slovenija) vabi na webinar o izvajanju storitev in ustanovitvi podjetja v Nemčiji. Predavala bo Katja Stadler, vodja področja pravo in davki na Slovensko-nemški gospodarski zbornici. Sreda, 13. maj 2020 / 11.00 - 12.00

Arhiv: WEBINAR: Kako z digitalizacijo izdelkov doseči večjo prodajo preko digitalnih kanalov?

Če želi podjetje doseči večjo prodajo preko digitalnih kanalov, mora posebno pozornost nameniti digitalizaciji izdelkov. Izkoristite priložnost in se udeležite webinarja, na katerem boste spoznali način digitalizacije izdelkov in kako se jih uvršča v digitalno polico distributerja/trgovca. Četrtek, 14. maj 2020 / 14.00 - 14.45