Gospodarstvo se danes sooča z globalno dinamiko in tehnološkimi spremembami in vse panoge se morajo odzvati na te izzive. Toda, kako v organizaciji ustvariti inovacijsko kulturo? Na portalu https://www.northeastern.edu smo našli pet namigov, ki so vam lahko navdih za izboljšanje vaše inovacijske kulture.
Poslovne odnose gradite na pravih temeljih. Prepoznajte svojo tržno moč in poslujte s podjetji, ki so vredna zaupanja. Zaupajte pravim podatkom o podjetjih in jih poiščite na poslovnem asistentu Bizi. Tako boste imeli vse finančne in poslovne informacije vedno na dosegu roke: kontaktne in finančne podatke, blokade TRR-jev, bilanco stanja, izkaz poslovnega izida, bonitetne ocene in prenos bonitetnih poročil, naroke, insolventne postopke, stečaje, vrednost delnic, napredne analize trgov in primerjave podjetij, javne objave in vrsto drugih raznolikih poslovnih vsebin. Preizkusite brezplačni dostop do Bizija.
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti želi preučiti nekatere vidike delovnih okolij in izkušnje delavk ter delavcev. Vabi k izpolnjevanju spletne ankete, kar vam bo vzelo 10-15 minut vašega časa. Sodelovanje je prostovoljno in anonimno. Anketo lahko izpolnite do vključno 20. novembra 2021.
Vsebine na spletni strani »Poslovni nasveti v času koronavirusa« so odslej zaklenjene in dostopne samo članom GZS. Za dostop je potrebna registracija uporabnika. Ob registraciji svoj uporabniški račun povežete s svojim podjetjem in s tem koristite ugodnosti članstva, tj. možnost dostopa tako do vsebin »Poslovni nasveti v času koronavirusa« kot do zaprtih strani glede na članstvo podjetja v združenjih in zbornicah dejavnosti ter regionalnih zbornicah.
»Pomanjkanje zaposlenih, pritisk na rast plač zaradi nizke brezposelnosti, v zadnjem obdobju pa dvig cen energentov in drugih surovin sodijo med ključne izzive, s katerimi se poleg posledic covida-19 sooča slovensko gospodarstvo,« je dejal predsednik GZS Tibor Šimonka na današnjem posvetu o poslovnih izzivih v 2022. Gospodarska zbornica Slovenije se bo zato aktivno zavzemala za iskanje rešitev, ki bi omogočile prijaznejše poslovno okolje in dvig konkurenčnosti slovenskega gospodarstva, tako z vidika ustrezne delovne sile kot konkurenčnih cen energentov in drugih surovin.
»Čas je, da se kot družba začnemo odgovorno obnašati. Pričakujem, da bodo podjetja izvajala strogi nadzor nad izvajanjem PCT pogoja, še naprej aktivno spodbujala zaposlene k cepljenju, hkrati pa v največji meri omogočila delo od doma tistim zaposlenim, kjer je to mogoče,« je jasen mag. Aleš Cantarutti, generalni direktor GZS, in poziva: »Stopimo kot družba na zavoro in omejimo medsebojne stike povsod, kjer je to mogoče!«
Spoštovani, člani GZS so ponovno pripravili posebno novembrsko ponudbo.
Obveščamo vas, da je bil včeraj objavljen nov Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, ki začne veljati 12.11.2021 in nov Odlok o spremembah Odloka o določitvi pogojev vstopa v Republiko Slovenijo zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni COVID-19, ki začne veljati 15.11.2021.
Generalni direktor GZS mag. Aleš Cantarutti je v odzivu GZS na objavljen predlog Zakona o dopolnitvah Zakona o interventnih ukrepih za pomoč gospodarstvu in turizmu izpostavil nujno vključitev dodatnih ukrepov za pomoč gospodarstvu, ki bi podjetjem nudili predvsem določeno mero predvidljivosti pri poslovanju. Med predlaganimi ukrepi in predlogi dopolnitev, ki jih je naslovil na predsednika vlade in pristojnega ministra, je še posebej izpostavil pomoč industriji sejmov in srečanj.
Glavni cilj projekta ProsperAMnet (Progressing Service Perfomnace and Export Results of Advanced Manufactures Networks) je podpreti napredne proizvajalce z naprednimi storitvenimi zmogljivostmi iz območja Srednje Evrope, za doseganje še večje odličnosti pri njihovih poslovnih storitvah s pomočjo novih, inovativnih orodji. Izšla je 5. številka Novičnika, kjer se lahko seznanite z najnovejšimi informacijami.