Je urejanje prostora cokla v razvoju Slovenije? — GZS Podkasti: Poslovni nasveti #12

Umeščanje v prostor je v Sloveniji velik problem. Vsi se ga zavedajo, tudi politika oz. vsakokratna vlada, pa vendar se zdi, da ni prave politične volje za rešitev. V tokratni epizodi se pogovarjamo z Leonom Kobetičem, lastnikom in direktorjem podjetja Locus, strokovnjakom za prostorsko načrtovanje.

Javni razpis P7-2 2024 - MIKROKREDITI 2024

Razpis je namenjen mikro, malim in srednje velikim podjetjem za kritje stroškov poslovnih procesov in/ali projekta. Podjetja lahko prejmejo med 5.000 in 25.000 EUR kredita. Roka za oddajo vlog sta 4. 10. 2024 do 14. ure in 4. 11. 2024 do 14. ure oziroma do porabe sredstev.

180-urno usposabljanje za delo računovodje in knjigovodje

Na LUNG tudi letos organizirajo 180-urno usposabljanje za delo na področju računovodstva in knjigovodstva. Udeleženci teh usposabljanj so zelo uspešni tudi pri preverjanju NPK računovodja in knjigovodja.

V pripravi zakon o stalni krizni shemi skrajšanega delovnega časa

Na pobudo Gospodarske zbornice Slovenije je Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti (MDDSZ) posredovalo informacijo glede priprave zakona o stalni krizni shemi skrajšanega delovnega časa, s katerim se bo vzpostavila krizna shema skrajšanega delovnega časa za ohranitev delovnih mest v primeru nepredvidljivih okoliščin.

Pridružite se vodilnim podjetjem, ki že uspešno izvažajo na tuje trge

Razmišljate o širitvi na tuje trge, a niste prepričani, kako pristopiti k novim priložnostim? V Pospeševalniku izvoza vam ponujamo prilagojene rešitve in podrobno analizo, da bi vaš prehod na mednarodne trge bil čim bolj uspešen.

Predlog Zakona o izvajanju Uredbe (EU) o splošni varnosti proizvodov (ZIUSVP) - pripombe do 24.9.2024

V okviru Stebra konkurenčno poslovno okolje vas obveščamo, da je bil v Državni zbor vložen predlog Zakona o izvajanju Uredbe (EU) o splošni varnosti proizvodov (ZIUSVP). S sprejetjem zakona se bo v slovenskem pravnem redu uredilo izvajanje Uredbe (EU) 2023/988 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 10. maja 2023 o splošni varnosti proizvodov. S tem predlog zakona določa obveznosti gospodarskih subjektov in ponudnikov spletnih tržnic glede zagotavljanja splošne varnosti proizvodov, pristojne organi za nadzor nad izpolnjevanjem določb zakona in izvajanjem Uredbe 2023/988 ter prekrški in globe v zvezi z izvajanjem Uredbe 2023/988.

Arhiv: Vabilo na Razvojni forum 17.9.2024

Vabimo vas, da se udeležite Razvojnega foruma Goriške, ki ga organizira časnik Finance v torek, 17. 9. 2024 ob 15. uri v dvorani Mestne občine Nova Gorica. Osrednja tematika foruma bo posvečena poslovni prihodnosti regije, izzivom umeščanja v prostor in priložnostim za dvig inovativnega potenciala v regiji.

Na  Dnevu inovativnosti severnoprimorski inovatorji prejeli prejeli 2 srebrni in 2 zlati priznanji

Na Dnevu inovativnosti, ki je včeraj potekal na Brdu pri Kranju, smo že dvaindvajsetič podelili nacionalna priznanja GZS najbolj inovativnim podjetjem in inovatorjem v podjetjih in drugih organizacijah.

Arhiv: VABILO NA SEMINAR: Novosti pri poslovanju z Italijo in predstavitev poslovnega dogodka FORUM AGENTI MILANO 2024

Gospodarska zbornica Slovenije in Slovensko deželno gospodarsko združenje (SDGZ) iz Trsta vabita vsa slovenska podjetja, ki že poslujejo ali pa bi želela poslovati z italijanskim trgom, da se udeležijo poslovnega seminarja na temo vstopa in poslovanja slovenskih podjetij na italijanskem trgu.

Banka Slovenije: Inflacija ob umirjanju gospodarske rasti vse nižja

V Sloveniji in evrskem območju je bila rast gospodarske aktivnosti v drugem četrtletju razmeroma skromna. Ob tem na trgu dela ob njegovi tesnosti rast plač ostaja visoka. Inflacija se je avgusta nadalje znižala in v Sloveniji ostaja nižja od inflacije evrskega območja, v pregledu makroekonomskih gibanj ugotavlja Banka Slovenije.