Obveščamo vas o terminih in načinu naročanja za hitro testiranje v času od 8. - 12. 3. 2021.
Če vaše podjetje ponuja produkte in/ali storitve v segmentih: rešitve za Industrijo 4.0 in Smart Factory, energetsko učinkovite proizvodne tehnologije in viri, trajnostna energija in mobilnost, merilna orodja, je to priložnost za vas.
Izdan je Zbornik o zaščiti in trženju tehnologij za raziskovalce in podjetja. Za pripravo Zbornika so glave staknile skupaj Pisarne za prenos tehnologij in znanja osmih slovenskih univerz in raziskovalnih inštitutov. Predstavljena so ključna področja prenosa znanja v gospodarstvo, vse od osnov intelektualne lastnine, postopka prijave, prevzema in trženja službenih izumov pa do sodelovanja z gospodarstvom.
V decembru 2021 je bil vzpostavljen sklad nepovratnih sredstev v višini 20 milijonov EUR (Ideas Powered for Business SME Fund), ki malim in srednjim podjetjem (MSP) s sedežem v EU pomaga pri pridobivanju pravic intelektualne lastnine v obliki vavčerjev za intelektualno lastnino.
Dogodek za podjetnike, ki iščete denar, prave kontakte, pospeševalniške programe in mentorje za zagon ter rast vašega podjetja. Predstavljeni bodo 3 različni razpisi in programi podpore, da boste pridobljeni denar čim bolje unovčili.
Obveščamo vas, da bo v prihodnjem tednu naročanje testiranja zaposlenih v gospodarstvu, za katere velja obveznost 7-dnevnega testiranja, potekalo neposredno preko portala ZD Nova Gorica . O pričetku delovanja spletne aplikacije na spletni strani ZD Nova Gorica vas bomo seznanili.
Pridružite se nam na spletnem seminarju "Kakšno bodočo ureditev proizvajalčeve razširjene odgovornosti na področju embalaže in odpadne embalaže si želijo slovenski proizvajalci?", kjer bomo predstavili tuje prakse različnih ureditev PRO v EU (Belgija, Nemčija, Češka). Seminar bo organiziran v spletni aplikaciji ZOOM. Kotizacije ni. Prijave sprejemamo do 9. 3. 2021 do 18:00 ure.
Voditelji držav članic so na Evropskem svetu dne 21. 7. 2020 sprejeli dogovor glede Večletnega finančnega okvira za obdobje 2021–2027 in Instrumenta za okrevanje. Slovenija si je izpogajala izjemen razvojni okvir EU financiranja. Na časovnici do leta 2029 bo upravičena do okvirno 10,2 milijarde evrov, od tega gre za 6,6 milijarde evrov nepovratnih sredstev in 3,6 milijarde evrov posojil. Dogovor prinaša obsežna dodatna sredstva za Slovenijo, ki bodo olajšala okrevanje po krizi COVID-19 in spodbudila investicije v zeleni in digitalni prehod.
V Centru za mednarodno poslovanje so pripravili serijo virtualnih poslovnih klepetov pod imenom Business Talks, ki se bodo odvijali v torkih ob 14. uri. Na šestem poslovnem klepetu bo gost gospod Gašper Maruša, partner v nizozemskem podjetju Commodity Line B.V., kjer vodi sedež podjetja v Rotterdamu. Skupaj s hčerinskima podjetjema v Dubaju in Hong Kongu, ter s pisarnami v Aziji in Afriki, podjetje trguje globalno z različnimi agroživilskimi izdelki, kot so oreški, suho sadje, semena in stročnice.
Prva objava slovenskega BDP za leto 2020 je bila nad našimi pričakovanji (-6 %), saj naj bi se v celotnem letu skrčil le za 5,5 % (realno) oziroma za 4,3 % (nominalno). Padec potrošnje gospodinjstev (55 % BDP) v višini 9,8 % je bil ključen pri padcu BDP. Zaradi večjega padca izvoza (-8,7 %) od uvoza (-10,2 %) je prispevek neto izvoza pozitivno vplival na povečanje BDP (za 0,4 odstotne točke). Potrošnja države je bila višja za 1,8 %, medtem ko so se investicije skrčile za zmernih 5,8 %. Od tega so bile investicije v osnovna sredstva nižje za 4,1 %, manjše zaloge pa so vplivale na nižji BDP v takšni višini (0,4 odstotne točke), kot ga je neto izvoz povečal. Med dejavnostmi se je dodana vrednost najbolj skrčila v drugih storitvenih dejavnostih (kultura, šport, osebna nega ipd.), in sicer za 20 %, v trgovini in gostinstvu (za 11 %) ter v strokovnih, znanstvenih in tehničnih dejavnostih (-9 %). V finančnih in zavarovalniških dejavnostih se je celo povečala za 5,7 %, medtem ko je bila na podobni ravni v sektorju poslovanja z nepremičninami in gradbeništvu. Ugoden učinek koledarja je prispeval kar 0,6 odstotne točke k nižjem padcu kot sicer (6,1 %), kar je posledica manjšega števila dela prostih dni v 2020 glede na 2019.