Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Ugodnost za člane ZRS: 26. kongres ZDSS, 18.-19. maj 2023, Terme Čatež

Zbornica davčnih svetovalcev Slovenije vabi na 26. Kongres davčnih svetovalcev Slovenije 2023, ki bo potekal 18. 5. in 19. 5. 2023, v hotelu Terme Čatež.

Osrednje programske točke:

• Predstavitev
    • Popravek odbitka DDV s poudarkom na sodni praksi Sodišča EU
    • Načelo davčne nevtralnosti v sistemu DDV
    • Zahtevnejše računovodske rešitve in obdavčenje
    • Problematika na področju obdavčitve nagrajevanja zaposlenih, ko nagrado izplačuje tuja povezana družba
    • Obdavčitve skritih rezerv v družbah po ZDDPO-2
    • OKROGLA MIZA: Ali imamo s tem, ko plačamo vse davčne obveznosti, tudi zagotovljene pravice do ustrezne zdravstvene oskrbe in drugih socialnih pravic, kar predvideva Ustava Republika Slovenije?
      Davčni vidik pogodbenih odnosov med povezanimi osebami
    • Diagnoza ureditve davčnih odtegljajev po ZDDPO-2, s predstavitvijo konkretnih primerov, in novosti s področja mednarodnega obdavčenja
    • Statusna preoblikovanja ob uporabi Direktive EU o združitvah
    • Poklic davčnega svetovalca: primerjalno Slovenija / Avstrija

Celoten program >>

Kotizacija:

Za člane ZRS znaša zgodnja kotizacija 399,50 EUR + DDV (do vključno 31. 3. 2023) >>

Za le spletno udeležbo priznajo 10 % popust.

Vsak naslednji udeleženec iz istega podjetja ali organizacije ima 10 % popust.