Zbornica računovodskih servisov

Novi direktor SIR je dr. Samo Javornik

Posle direktorja Slovenskega inštituta za revizijo je 16. marca 2024 prevzel dr. Samo Javornik.

UIL: Seznam strokovnjakov za izvajanje storitve IP Scan Enforcement

Objavljen je seznam strokovnjakov s področja intelektualne lastnine, ki bodo v Sloveniji za mala in srednje velika podjetja (MSP) izvajali storitev s področja uveljavljanja pravic intelektualne lastnine (poimenovane IP Scan Enforcement) v okviru Sklada za pomoč malim in srednje velikim podjetjem Urada Evropske unije za intelektualno lastnino (EUIPO).

UPPD: Nov seznam tveganih držav za pranje denarja ali financiranje terorizma

Objavljen je nov seznam držav, v zvezi s katerimi obstaja visoko in povečano tveganje za pojav pranja denarja ali financiranja terorizma.

Ugodnost za člane ZRS: 27. kongres Zbornice davčnih svetovalcev Slovenije

Zbornica davčnih svetovalec Slovenije je za člane ZRS pripravila ugodnejšo kotizacijo za udeležbo na njihovem osrednjem dogodku, 27. kongresu ZDSS, ki bo potekal 16. in 17. maja 2024, v Rimskih termah. Udeležba je možna tako v živo kot preko spleta.

UJP: S Flikom lahko na spletu plačujete tudi proračunskim uporabnikom

V sistem Flik se je vključila tudi Uprava Republike Slovenije za javna plačila (UJP), kar pomeni, da lahko stranke odslej na spletu s Flikom plačujejo e-storitve proračunskih uporabnikov, med katerimi so tudi upravne enote, fakultete in knjižnice.

FURS: Poziv k prijavi dohodkov, ki izvirajo iz poslovanja preko spletnih platform

Ker se 2. aprila 2024 izteče rok za oddajo obračuna davka od dohodkov pravnih oseb (DDPO) in obračuna akontacije dohodnine in dohodnine od dohodka iz dejavnosti (DohDej), FURS zavezance, ki s poslovanjem preko spletnih platform in dosegajo dohodke iz naslova opravljanja dejavnosti, pozivajo, da prejete dohodke vključijo v svoje davčne obračune.

FURS: Obvestilo izdajatelja dig. potrdil Halcom CA - krajše prekinitve delovanja, 17. 3. 2024

Halcom CA obvešča, da bo v nedeljo, 17. 3. 2024, med 7:30 in 14:30 uro izvajal redni letni preklop delovanja Halcom CA produkcijskih storitev na nadomestno lokacijo (DR). Povratek Halcom CA storitev iz nadomestne lokacije na primarno lokacijo načrtujejo v nedeljo, 14. 4. 2024.

VŠR: Posvet strokovnjakov za obračun plač

Pridružite se nam 11. aprila na Posvetu strokovnjakov za obračun plač, na katerem bomo skupaj obravnavali najnovejša in najbolj aktualna področja v zvezi s spremembami s tega področja.

FURS: Povprečna letna stopnja davka in prispevkov

V Uradnem listu RS, št. 19/2024 je objavljena Povprečna letna stopnja davka in prispevkov, ki se obračunavajo in plačujejo od plač v Republiki Sloveniji. Za leto 2023 znaša 34,93 %.

MDDSZ: Nova višina vrednotnice za osebno dopolnilno delo

V Uradnem listu Republike Slovenije številka 19/2024 je bila 8. marca 2024 objavljena nova Odredba o višini prispevkov za osebno dopolnilno delo. Nova višina vrednotnice s 1. aprilom 2024 znaša 12,93 evra.