Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Članarina ZRS za leto 2020

Nov model obračunavanja in cenik članarine ZRS

Arhiv: Javno vabilo k opravljanju izpita za pridobitev strokovnega naziva certificirani knjigovodja (CK) in certificirani računovodja (CR)

Odbor za poenotenje računovodske poklicne skupine vabi vse knjigovodje in računovodje, vpisane v register računovodske poklicne skupine, k opravljanju izpita za pridobitev strokovnega naziva certificirani knjigovodja (CK) in certificirani računovodja (CR). Vabljeni tudi na priprave na izpit.

Arhiv: Prve sankcije zaradi neizvedenega vpisa v register dejanskih lastnikov

Vsem poslovnim subjektom, ki vpisa v poslovni imenik še niso izvedli, pa bi ga v skladu z Zakon o preprečevanju pranja denarja in financiranju terorizma morali, predlagamo, da le – to storijo čim prej. Vpis dejanskega lastnika v eRDL opravi zastopnik pravne osebe ali od njega pooblaščena oseba na spletni strani AJPES-a. Zastopnik mora imeti kvalificirano potrdilo za elektronski podpis, pooblaščena oseba pa tudi ustrezno pooblastilo ter kvalificirano potrdilo za elektronski podpis.

Arhiv: Štipenditorji lahko od 1. septembra oddajo podatke o štipendistih za leto 2019/2020

Rok za poročanje za šolsko oziroma študijsko leto 2019/2020 je 31. 12. 2019.