Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.
Življenjske potrebščine so se v enem letu v povprečju podražile za 1,3 %. Na mesečni ravni pa so poletne razprodaje oblačil in obutve največ prispevale k deflaciji (−0,1 %).
Ljubljana/Frankfurt, 26. julija (STA) - Slovenski bančni sistem je stabilen in odporen na šoke, so pokazali stresni testi, ki so jih v Banki Slovenije izvedli samostojno in v okviru Evropske centralne banke (ECB). Makro test je pokazal kapitalsko trdnost, širši mikro test na ravni ECB, posvečen kibernetskim tveganjem, pa ni pokazal večjih negativnih vplivov kibernetskega napada.
Namenjeni so delodajalcem, predstavnikom upravnih enot in drugim, ki jih omenjena tema zadeva.
10 % popust za člane ZRS s kodo ZRS10! Naslednji termin: 4. 9. 2024 – 5 .9. 2024 (09.00–13.00), Ljubljana v živo
Na ZRS smo pripravili dokument za lažje razumevanje novih obveznosti za računovodje, v katerem povzemamo najpomembnejše informacije o ZFPPIPP, povezane z izpolnjevanjem teh obveznosti.
Ko se izpostavlja plača, je vedno mišljena bruto plača, torej znesek, od katerega še niso odšteti delavčevi davki in prispevki.
Sprememba dokumenta.
Dovoljenje za delo tujcev.
Po obremenjenosti povprečne plače v Sloveniji z dohodnino in socialnimi prispevki se je Slovenija po poročilu OECD Taxing Wages 2024 v letu 2023 nahajala na 7. mestu med 38. državami OECD. Zaradi višje obremenjenosti plač je posledično tudi neto plača v Sloveniji za dobrih 200 evrov nižja kot v državah OECD. Od povprečne plače ostane posamezniku v Sloveniji le dobra polovica (56,7 %) celotnega stroška dela v obliki prejemka na svoj račun, medtem ko je ta delež na nivoju povprečja OECD bistveno višji (65,2 %). »Z drugimi besedami, če bi bila obremenitev plač v Sloveniji na ravni povprečja OECD, bi posameznik v 2023 v povprečju prejel 235 EUR več neto plače kot jo je sicer,« je pojasnil glavni ekonomist GZS Bojan Ivanc.
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport pripravlja ukrepe za spodbujanje zelenega prehoda v podjetjih, še posebej prehoda h krožnemu gospodarstvu.