Zbornica računovodskih servisov

Prijava na E-novice

Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.


    Arhiv: SURS: Inflacija se še naprej umirja

    Življenjske potrebščine so se v enem letu v povprečju podražile za 1,3 %. Na mesečni ravni pa so poletne razprodaje oblačil in obutve največ prispevale k deflaciji (−0,1 %).

    Arhiv: STA: Stresni test znova pokazal na stabilnost in odpornost slovenskega bančnega sistema

    Ljubljana/Frankfurt, 26. julija (STA) - Slovenski bančni sistem je stabilen in odporen na šoke, so pokazali stresni testi, ki so jih v Banki Slovenije izvedli samostojno in v okviru Evropske centralne banke (ECB). Makro test je pokazal kapitalsko trdnost, širši mikro test na ravni ECB, posvečen kibernetskim tveganjem, pa ni pokazal večjih negativnih vplivov kibernetskega napada.

    Arhiv: ZRSZ: Posveti o novostih zaposlovanja tujcev

    Namenjeni so delodajalcem, predstavnikom upravnih enot in drugim, ki jih omenjena tema zadeva.

    Excel za računovodje (tečaj razvit v sodelovanju B2 z ZRS)

    10 % popust za člane ZRS s kodo ZRS10!
    Naslednji termin: 4. 9. 2024 – 5 .9. 2024 (09.00–13.00), Ljubljana v živo

    Naloge računovodij po ZFPPIPP in pogosto zastavljena vprašanja članov ZRS

    Na ZRS smo pripravili dokument za lažje razumevanje novih obveznosti za računovodje, v katerem povzemamo najpomembnejše informacije o ZFPPIPP, povezane z izpolnjevanjem teh obveznosti.

    Odgovor MDDSZ glede določila plače v bruto znesku

    Ko se izpostavlja plača, je vedno mišljena bruto plača, torej znesek, od katerega še niso odšteti delavčevi davki in prispevki.

    Arhiv: Obremenjenost plač v Sloveniji raste hitreje kot v OECD

    Po obremenjenosti povprečne plače v Sloveniji z dohodnino in socialnimi prispevki se je Slovenija po poročilu OECD Taxing Wages 2024 v letu 2023 nahajala na 7. mestu med 38. državami OECD. Zaradi višje obremenjenosti plač je posledično tudi neto plača v Sloveniji za dobrih 200 evrov nižja kot v državah OECD. Od povprečne plače ostane posamezniku v Sloveniji le dobra polovica (56,7 %) celotnega stroška dela v obliki prejemka na svoj račun, medtem ko je ta delež na nivoju povprečja OECD bistveno višji (65,2 %). »Z drugimi besedami, če bi bila obremenitev plač v Sloveniji na ravni povprečja OECD, bi posameznik v 2023 v povprečju prejel 235 EUR več neto plače kot jo je sicer,« je pojasnil glavni ekonomist GZS Bojan Ivanc.

    Anketa MGTŠ: Vaša pomoč pri oblikovanju ukrepov države

    Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport pripravlja ukrepe za spodbujanje zelenega prehoda v podjetjih, še posebej prehoda h krožnemu gospodarstvu.

    Arhivi