Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Ugotavljanje lastnosti zavarovanca po uradni dolžnosti od 1. aprila 2016 dalje

Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije je začel s postopki ugotavljanja lastnosti zavarovanca za tiste osebe, ki svojega statusa v skladu z novelo zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju (ZPIZ-2B) niso uskladile do 31. 3. 2016. Zavod bo tem osebam po uradni dolžnosti ugotovil lastnost zavarovanca od 1. aprila 2016 dalje, s tem pa je povezano tudi plačilo prispevkov za socialno varnost.

Arhiv: Seminar: Kako poslovati s Švico?

Vljudno vabljeni na seminar Kako poslovati s Švico, ki se bo odvijal v četrtek, 16. junija 2016, na Gospodarski zbornici Slovenije. Poleg pravil in postopkov napotitve delavcev v Švico bodo špredstavljeni tudi pravni in računovodski vidik ter postopek izvoza. Velikokrat se namreč zgodi, da se podjetje pred začetkom poslovanja v Švici ne pozanima dovolj o njihovi regulativi, kar povzroči dodatne stroške. Prav tako so v praksi primeri, ko podjetje želi slediti postopkom, a so ti zelo zapleteni in lahko hitro pride do napake in sankcij.