Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Predsednik Zbornice računovodskih servisov Aleksander Štefanac: Na spremembe v računovodstvu moramo gledati pozitivno

Aleksander Štefanac je že dvanajst let prvo ime ZRS. Ob koncu leta je v intervjuju delil razmišljanja o digitalizaciji v računovodstvu, izzivih, uspehih, delovanju ZRS in njenih načrtih za prihodnje leto.

Elektronsko potrdilo o upravičeni zadržanosti od dela (eBOL) – obvestilo za zavarovance

eBOL olajša postopke zavarovancu, saj zdravnik lahko izda eBOL v odsotnosti zavarovanca, če oceni, da ni potreben pregled zavarovanca, prav tako ga lahko izda za 5 koledarskih dni vnaprej. Zavarovancu tudi ni potrebno dostaviti eBOL delodajalcu, saj ga bo le-ta prevzel prek sistema SPOT.

Arhiv: Indeksi cen storitev pri proizvajalcih za SKD dejavnost M69.200

Statistični urad Republike Slovenije je objavil podatke za 3. četrtletje 2019.

Arhiv: Izgorelost na delovnem mestu

Izgorelost se je običajno rezultat procesov, ki trajajo več let. Zaradi velikih zahtev in odgovornosti na delovnem mestu smo ji podvrženi tudi izvajalci računovodskih storitev.

Arhivi