Zbornica računovodskih servisov

Predsednik Zbornice računovodskih servisov Aleksander Štefanac: Na spremembe v računovodstvu moramo gledati pozitivno

Aleksander Štefanac je že dvanajst let prvo ime ZRS. Ob koncu leta je v intervjuju delil razmišljanja o digitalizaciji v računovodstvu, izzivih, uspehih, delovanju ZRS in njenih načrtih za prihodnje leto.

Elektronsko potrdilo o upravičeni zadržanosti od dela (eBOL) – obvestilo za zavarovance

eBOL olajša postopke zavarovancu, saj zdravnik lahko izda eBOL v odsotnosti zavarovanca, če oceni, da ni potreben pregled zavarovanca, prav tako ga lahko izda za 5 koledarskih dni vnaprej. Zavarovancu tudi ni potrebno dostaviti eBOL delodajalcu, saj ga bo le-ta prevzel prek sistema SPOT.

Indeksi cen storitev pri proizvajalcih za SKD dejavnost M69.200

Statistični urad Republike Slovenije je objavil podatke za 3. četrtletje 2019.

Izgorelost na delovnem mestu

Izgorelost se je običajno rezultat procesov, ki trajajo več let. Zaradi velikih zahtev in odgovornosti na delovnem mestu smo ji podvrženi tudi izvajalci računovodskih storitev.

Arhivi