Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Seminar: Kako poslovati s Švico?

Vabljeni na seminar: Kako poslovati s Švico?

četrtek, 16. junij 2016, od 09:00 do 16:00
    Gospodarska zbornica Slovenije, Poslovna oaza (7. nadstropje)

Vljudno vabljeni na seminar Kako poslovati s Švico, ki se bo odvijal v četrtek, 16. junija 2016, na Gospodarski zbornici Slovenije.

V preteklosti smo že izpostavljali pravila in postopke napotitve delavcev v Švico, tokrat pa razširjamo temo tudi na pravni in računovodski vidik ter postopek izvoza. Velikokrat se namreč zgodi, da se podjetje pred začetkom poslovanja v Švici ne pozanima dovolj o njihovi regulativi, kar povzroči dodatne stroške. Prav tako so v praksi primeri, ko podjetje želi slediti postopkom, a so ti zelo zapleteni in lahko hitro pride do napake in sankcij.

Temu v izogib smo povabili strokovnjake iz Slovenije in  Švice ki bodo na seminarju razložili pereče teme po sledečem programu:

Pozdravni nagovor

Ante Milevoj, direktor Centra za mednarodno poslovanje pri GZS

Splošno o Švici

Vanja Bele, vodja področja v Centra za mednarodno poslovanje pri GZS

Dr. Petra Rihar, LL.M., odvetnica:

1. Pregled možnosti poslovnega delovanja iz pravnega vidika („švicarska regulativa“)

a) Ustanovitev družbe oz. podružnice v Švici

b) Napotitev slovenskih delavcev v Švico in pravila relevantna za delojemalca

2. Iz odvetniške prakse:„dos and don’t“ za slovenske podjetnike

Postopek izvoza v Švico

(čakamo na potrditev)

Odmor za kavo

Opravljanje storitev v Švici

Stephanie Anliker, SECO, v angleškem jeziku)

Izračun plače po švicarski zakonodaji

Anica Horvat, računovodski servis First, d.o.o.

Napoveduje se nov zakons področja napotitve delavcev v tujino

GZS Pravna služba

Individualni razgovori z gosti:

Petra Rihar, Anica Horvat, Stephanie Anliker, Vanja Bele

*Pridržujemo si pravico do spremembe programa

Predavanje bo potekalo v slovenskem in angleškem jeziku.

PRIJAVA: Udeležba na dogodku je možna le ob pravočasni prijavi preko spodnje spletne prijavnice ter plačane kotizacije in sicer najkasneje do torka, 14. junija 2016, do 12.00 oz. do zasedbe prostih mest. V primeru, da prijavljate več oseb, jih vnesite v ločene prijavnice.

ODJAVA: odjava brez finančnih posledic je mogoča le v pisni obliki na spodnji kontakt do torka, 14. junija 2016 do konca dneva. V primeru, da svojega sodelovanje ne odpoveste v navedenem roku, vam GZS zadrži 50,00 EUR režijskih stroškov za posameznega udeleženca.

KOTIZACIJA: za člane GZS kotizacija znaša 50,00 EUR na posameznega udeleženca (DDV vključen), za nečlane pa 100,00 EUR na posameznega udeleženca (DDV vključen). Kotizacija se plača ob prijavi na TRR GZS: 02924-0017841495, sklic: 1510-5266.

Prijazno vabljeni!

VEČ INFORMACIJ: Vanja Bele, E: vanja.bele@gzs.si, T: 01 58 98 113