Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Veliki Mavrični pokal zdravja

12. 9. 2016 je na Gospodarski zbornici Slovenije v Ljubljani potekala 3. in hkrati zadnja podelitev Mavričnih pokalov zdravja.

Ker je šlo za zaključno podelitev Mavričnih pokalov zdravja, smo tokrat med zmagovalnimi podjetji posameznega natečaja nagradili tisto podjetje, ki je med predstavljenimi praksami na tem področju v okviru celotne akcije podeljevanja Mavričnih pokalov zdravja najbolj izstopalo.

Veliki Mavrični pokal zdravja v projektu Na mavrici zdravja 2015 do 2016 za odlično prakso na področju promocije zdravja na delovnem mestu je prejelo podjetje:

Računovodski servis ZEUS d.o.o., Ljubljana

Izvaja aktivno politiko promocije zdravja na delovnem mestu s ciljem doseči visoko motiviranost zaposlenih in njihovo zadovoljstvo.

Posebej izpostavljajo področja:

Ergonomija na delovnem mestu:
    - Ustrezna delovna oprema – stoli, sodobna IT oprema, 2 monitorja na zaposlenega
    - Ustrezno svetli, zračni, lepo opremljeni prostori
    - Miren kotiček za sproščanje, počitek (sejna soba)

Redno gibanje
    - v delovnem okolju: na stenah pisarn imajo obešene vzorce vaj za raztezanje
    - peš hoja po stopnicah;
    - udeležba na Ljubljanskem maratonu
    - 3x letno druženje v naravi: kot gibanje + sprostitev

Organizacija dela
    - Omogoča fleksibilen delovni čas in delo od doma
    - Spodbuja izmenjavo znanja in veščin med zaposlenimi in skrbi za osebni razvoj z izobraževanji
    - Zaposleni si lahko vzamejo odmor med delovnim časom
    - Tedenski sestanki pogovori za strokovno diskusijo in pogovor o drugih zadevah
    - Vodstvo je na razpolago za pogovor z zaposlenimi in uporablja mehke veščine vodenja prilagojeno posamezniku

Zdrava prehrana
    - Redno je na voljo sveže sadje
    - Zaposleni imajo dnevno dovolj časa za reden obrok in prostor za prijetno malico in bližino lokala z kakovostno hrano
    - 3 x letno podjetje organizira skupen obrok po vzorcu »zdravega prehranjevanja«

Dodatno za dobro počutje: Večkrat letno organizirajo 20 minutno masažo z zunanjo maserko v prostorih podjetja. Strošek nosi podjetje.

V podjetju ZEUS spremljajo rezultate aktivnosti PZD in ugotavljajo nižjo stopnjo izgorelosti, da je manj bolniških odsotnosti, bolj sproščeno vzdušje in povezanost med zaposlenimi, nižja stopnja fluktuacije strank in druge merljive in nemerljive učinke.

Mavrični pokal zdravja je prevzela Ingrid Drozg, direktorica.

Sorodne povezave:

- Prejemniki pokalov 1. natečaja Mavrični pokal zdravja