Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Seminar: Izplačila dohodkov med družbo in družbeniki, odkupi lastnih deležev

Datum: 27. 11. 2018, 9:00-13:30
    Kraj: GZS, dvorana A v 1. nadstropju, Dimičeva 13, Ljubljana
    Organizator: Zbornica računovodskih servisov
    Kontakt: GZS - Zbornica računovodskih servisov, Tanja Malič, (01) 5898 316, zrs@gzs.si

Namen:

Družba družbenikom lahko izplača dobiček, družbenik svojemu podjetju proda lastne deleže, družbenik lahko da družbi posojilo ali si vzame posojilo, družba pa mu plačuje obresti (ali obratno), družbenik za družbo opravlja storitve, družbenik je konec koncev v družbi tudi zaposlen. Vsa ta različna razmerja med družbo in družbenikom (fizično osebo) imajo tudi zelo različne davčne posledice.

Vsebina:

Glede na to, da je FURS napovedal poostren nadzor nad raznimi izplačili med lastniki družb (družbeniki) in družbo, je tema več kot aktualna.

• Dohodek iz zaposlitve in dohodek iz kapitala
    • Obdavčitev izplačil dobička/dividend
    • Dano posojilo družbi in obračun obresti
    • Dano posojilo družbeniku in obračun obresti
    • Obdavčitev kapitalskih dobičkov pri prodaji poslovnega deleža
    • Pridobitev in obdavčitev lastnega deleža
    • Prodaja lastnih deležev
    • Likvidacija družbe in obdavčitev
    • Plačilo za opravljanje storitev družbi
    • Prikrito izplačilo dobička

Datum in trajanje:

torek, 27. 11. 2018, 9.00 - 13.30 (5 šolskih ur)

Strokovna izvajalka:

mag. Barbara Guzina, Guzina Kavšek svetovanje d.o.o., je samostojna davčna svetovalka. Izkušnje je pridobila tudi kot direktorica oddelka za davčno svetovanje in davčna svetovalka pri mednarodni revizijski in svetovalni družbi Deloitte in v tujini. Na Nizozemskem je sodelovala pri pripravi dokumentacije s področja transfernih cen za največja podjetja v EU, na Portugalskem pa se je ukvarjala z davčnim planiranjem za mednarodna podjetja, ki želijo optimizirati svoje poslovanje v Evropi in drugod po svetu. Je predavateljica in avtorica številnih člankov in priročnikov s področja davkov. V letu 2013 je bila s strani Vlade Republike Slovenije imenovana za enega izmed štirih slovenskih arbitrov za transferne cene v Evropski Uniji, ki že vrsto let predava in svetuje na davčnem in računovodskem področju.

Kotizacija:

• člani GZS: 147,00 € + DDV (zgodnja prijava 117,00 € + DDV)
    • ostali: 197,00 € + DDV (zgodnja prijava 157,00 € + DDV)

Izkoristite 20 % popust za zgodnjo prijavo, če se prijavite do vključno 13. 11. 2018.

Prijave in odjave:

Prijave sprejemamo do 23. 11. 2018 oz. do zapolnitve mest.

Prijavite se lahko:

preko spletnega obrazca na dnu strani

Rok za odjavo v pisni obliki:

• Pri odjavi v pisni obliki vsaj 7 dni pred seminarjem (do vključno 20. 11. 2018) vam kotizacijo vrnemo v celoti oz. je ne zaračunamo.
    • Pri odjavi v pisni obliki od 4 do 7 dni pred seminarjem (do vključno 23. 11. 2018) vam zaračunamo administrativne stroške v višini 25 %. Gradiva v tem primeru ne pošljemo.
    • Pri odjavah 3 ali manj dni pred seminarjem (od vključno 24. 11. 2018) ali na dan izvedbe seminarja oz. ob neudeležbi brez predhodnega pisnega obvestila kotizacije ne vračamo oz. jo zaračunamo v celoti. Gradivo vam bomo v tem primeru poslali po pošti.

Priznavanje točk za izobraževanje

Pomembno za vpisane v Katalog certificiranih računovodskih servisov Slovenije in prejemnike Potrdila o opravljanju dejavnosti v skladu s Standardom izvajalcev računovodskih storitev: Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja se za udeležbo na seminarju priznata 2 točki.