Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Odbor DZ potrdil zakonsko podlago za nemoteno oskrbo s hrano

Zakon daje možnost omejevanja prometa s kmetijskimi pridelki, živili ali živali za prehrano ljudi, prepoved izvoza ali uvoza živil ter regulacijo cen omenjenih skupin izdelkov, je pojasnila ministrica za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Aleksandra Pivec in dodala, da se bodo posamični ukrepi sprejemali glede na razmere na trgu.

Med drugim se bo lahko z odredbo omejil promet s kmetijskimi pridelki, živili in živali za prehrano ljudi, in sicer na predlog kmetijske ministrice ob soglasju ministra za gospodarstvo.

Če bi zaznali kakršnekoli spremembe, ki bi onemogočale dostop do kakšne skupine živil, bi v to morali po ministričinih besedah poseči tudi s tem, da bi prepovedali izvoz kakšne od skupin prehranskih izdelkov, da bi s tem zadostili potrebam slovenskih državljanov. Naslednji ukrep je omejitev uvoza, če bi za to obstaja potreba.