Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Slovenski inštitut za revizijo: Smernice IASB povezane s pandemijo COVID-19 za revizorje

Slovenski inštitut za revizijo je polnopravni član IFAC vodilne svetovne organizacije revizorjev in vseh računovodskih strokovnjakov, ki izdajajo vrsto mednarodnih standardov; med drugim tudi Mednarodne standarde revidiranja.

IASB (The International Auditing and Assurance Standards Board)  je objavil smernice, povezane s pandemijo COVID-19 za revizorje, ki jih je treba upoštevati pri izdaji revizorjevega poročila o zaključku revizije računovodskih izkazov.

V stalnem odzivu IAASB na COVID-19 so bila objavljena tudi navodila v zvezi z delujočim podjetjem  in kasnejšimi dogodki, še več informacij in koristnih povezav pa najdete na spletni strani COVID-19 IAASB.

Vir: Slovenski inštitut za revizijo