Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Anketa ZDSS 2022: Zadovoljstvo strank glede davčnega sistema pri nas

Anketo je pripravila Zbornica davčnih svetovalcev Slovenije (ZDSS).

Davki so izdatki, ki lahko tudi pretirano posegajo v premoženje posameznika. Naloga davčnih svetovalcev ZDSS je, da pomagajo stranki-plačniku davkov, da plača samo toliko davkov, kot to določa zakon. Toda pri nas, odločevalci ne želijo urediti področja davčnega svetovanja, ker očitno ne želijo zagotoviti DOBRO IN TRANSPARENTNO POSLOVNO OKOLJE, kot ga poznajo v državah EU.

Namen ankete je, sporočiti rezultate (ogledalo?) odločevalcem, ki morajo državljanom pojasniti, zakaj slovenska podjetja izbirajo TUJA rezidentstva, čeprav v tujini plačujejo celo višje davke. Očitno pri nas, (to velja za davčni sistem) nimamo enakega odnosa do davkov, kot to velja drugje. Ali morebiti pri nas ne zagotavljamo dovoljšne PRAVNE VARNOSTI v davčnih postopkih?

Kaj bi morali storiti (predvsem zakonodajalec?), povejte Vi!

Vljudno vabljeni k izpolnjevanju ankete na povezavi >>

Vsaka oseba, ki izpolni anketo, pridobi 80 % popust na interno izobraževanje ZDSS, ki bo potekalo 19. 1. 2022 na temo "DELOVNOPRAVNI IN DAVČNI VIDIK IZPLAČILA DELA PLAČE ZA DELOVNO IN POSLOVNO USPEŠNOST".