Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: FURS: Možnost testiranja novih vrst dohodkov REK-O obrazca

V pomoč zavezancem pri prilagoditvi informacijskih sistemov je FURS na testnem portalu eDavki objavil dokument REK-O obrazec za izplačila vrst dohodkov z vgrajenimi predvidenimi kontrolami, ki jih je mogoče testirati. Na novo je omogočeno testiranje 20 vrst dohodkov poleg že objavljenih 18 vrst dohodkov.

V pomoč zavezancem pri prilagoditvi informacijskih sistemov smo na testnem
    portalu eDavki doslej že objavili REK-O obrazec za izplačilo 18 vrst dohodkov. Dodatno je na voljo za testiranje še 20 vrst dohodkov, in sicer:

1020 Nagrade dijakom in študentom za obvezno praktično delo
    1122 Bonitete iz delovnega razmerja (ni drugega dohodka)
    1127 Dohodki iz delovnega razmerja – pomorščaki, zaposleni pri tujem delodajalcu
    1130 Izplačila po ZUDDob pred potekom 1 leta – zaposleni, ki niso v indiv. PDPZ
    1131 Izplačila po ZUDDob pred potekom 1 leta – zaposleni, ki so v indiv. PDPZ
    1133 Izplačila po ZUDDob po poteku 1 leta – zaposleni, ki so v indiv. PDPZ
    1132 Izplačila po ZUDDob po poteku 1 leta – zaposleni, ki niso v indiv. PDPZ
    1151 Del plače za poslovno uspešnost
    1701 Dohodek iz oddajanja nepremičnega premoženja v najem
    1702 Dohodek iz oddajanja kmetijskega ali gozdnega zemljišča v najem
    1703 Zastopniku izplačan dohodek iz oddajanja nepremičnega premoženja v najem
    1704 Zastopniku izplačan dohodek iz oddajanja kmetijskega ali gozdnega zemljišča v najem
    1705 Dohodek iz oddajanja premičnega premoženja v najem
    1021 Vajeniška nagrada
    1100 Regres in del plače za poslovno uspešnost po sodni odločbi
    1516 Dohodek iz začasnega in občasnega dela upokojencev
    2502 Dohodek na podlagi pogodbenega razmerja (4.čl.ZPDDP)
    2503 Dohodek za opravljeno delo na drugi podlagi (sejnine…)
    2504 Dohodek za opravljeno avtorsko delo
    2519 Dohodek iz začasnega ali občasnega dela v kmetijstvu

Dokument REK-O vsebuje predvidene kontrole za vseh 38 vrst dohodkov, za katere je že omogočeno testiranje, pri čemer opozarjamo, da je navedeni dokument delovni osnutek.

V prilogi objavljamo tudi seznam vrst dohodkov z opombami o združevanju posameznih vrst dohodkov.

REK-O obrazce za ostale vrste dohodkov bomo objavljali postopoma, o čemer vas bomo sproti obveščali. Morebitna vprašanja, predloge ali pripombe v zvezi z uveljavitvijo REK-O obrazca pošljite na naslov prenovarek.fu(at)gov.si.

Kontrole na REK-O obrazcih

Seznam vrst dohodkov REK-O + REK-1b