Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Posvet ZRS: Ali ste pripravljeni na prihajajoči zakon o obveznih eRačunih za gospodarstvo?

Zbornica računovodskih servisov in ZZI d.o.o.

vabita člane ZRS in GZS na brezplačen posvet

Ali ste pripravljeni na prihajajoči zakon o obveznih eRačunih za gospodarstvo?
    v ponedeljek, 27. novembra 2023, od 9.00 do 12.30 ure

V ŽIVO v dvorani A na GZS, Dimičeva 13, Ljubljana ali preko ZOOM

Elektronski računi oziroma eRačuni so glede na zakon obveznega pošiljanja proračunskim uporabnikom med najbolj poznanimi elektronskimi dokumenti v Sloveniji. Pripravlja se tudi nov predlog zakona o obveznih eRačunov med podjetji oziroma B2B.

Poslovni subjekti lahko z uporabo eRačunov začnejo dejansko takoj in večinoma brez dodatnih stroškov. Skoraj vse namenske programske rešitve za računovodstvo (npr. ERP rešitve), ki jih poslovni subjekti že uporabljajo, imajo podporo za eRačune že vgrajeno, večina rešitev pa ima tudi integracijo s ponudniki e-poti, kar omogoča izmenjavo eRačunov brez posredovanja uporabnika.

S posvetom želimo približati prihajajočo izmenjavo e-računov za podjetja.
    Skozi teme posveta bomo razbijamo mite o eRačunih.

08.30 Registracija
    09.00-09.15 Nagovor ZRS in ZZI d.o.o. Aleksander Štefanac, predsednik ZRS
    Igor Zorko, podpredsednik GZS in direktor ZZI d.o.o.
    09.15-09.45 O eRačunih in kaj predstavlja predlog novega zakona o izmenjavi e-računov za podjetja dr. Rok Bojanc,Nacionalni forum za eRačun
    09.45-10.00 Predstavitev ankete o eRačunih Jure Fortuna, ZZI d.o.o.
    10.00-11.00 OKROGLA MIZA s predstavniki ERP moderator dr. Rok Bojanc,Nacionalni forum za eRačun
    - Tomaž Čebašek, Seyfor d.o.o.(Vasco)
    - Slavko Frelih, Pronet d.o.o.
    - Gorazd Fric, NORMAsoft, d.o.o.
    - Andrej Mertelj, Datalab d.d.
    - Matic Pirih, Business Solutions d.o.o.
    11.00-
    Odmor
    11.15-

Predstavitev pilotnega projekta ZRS in ZZI:
    Uvedba eRačunov v računovodskem servisu
    Anja Adlešič, Nika Žun,ZZI d.o.o.,
    Erika Kostanjšek, E3plus d.o.o. in
    Franc Kovač, Pisarna Kovač d.o.o.
    11.45-12.15 Ponudba BizBox za člane ZRS Peter Zorko, ZZI d.o.o.
    12.15 Pogostitev
    Dogodek bo povezovala Mirta Ilić, ZZI d.o.o.

Datum in trajanje:
    Ponedeljek, 27. 11. 2023 od (5 šolskih ur z enim 30-minutnim odmorom)

Lokacija: v živo na GZS, dvorana A, Dimičeva 13, Ljubljana ali Zoom

Kotizacija: Brezplačen posvet je namenjen članom ZRS in GZS!

Prijave in odjave:
    Prijavite se s prijavnim obrazcem na dnu objave do 23. 11. 2023 do 9. ure oz. do zapolnitve mest.

Odjava prijavljenih udeležencev z dogodka, brez finančnih posledic, je mogoča le v pisni obliki na naslov zrs@gzs.si najkasneje do ponedeljka, 24. 11. 2023 do 9. ure. V primeru, da udeleženec sodelovanja na dogodku ne odpove v navedenem roku in obliki, mu organizator dogodka zaračuna 15,00 EUR + DDV režijskih stroškov (na posameznega udeleženca).

Pomembno za vpisane v Katalog certificiranih računovodskih servisov Slovenije in prejemnike Potrdila o opravljanju dejavnosti v skladu s Standardom izvajalcev računovodskih storitev:
    Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja se za udeležbo na seminarju priznata 2 točki.