Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Seminar: Davčni obračun in letno poročilo za leto 2023 - ZA ZAČETNIKE (v živo)

Namen:

Seminar je namenjen računovodjem, ki prvič pripravljajo letna poročila in davčne obračune za pravne osebe in fizične osebe, ki opravljajo dejavnost.

Na seminarju bomo sestavili bilanco stanja, izkaz poslovnega izida in davčni obračun. Poseben poudarek bomo namenili najpogostejšim poslovnim dogodkom in njihovim učinkom na poslovni in davčni obračun.

Seminar bo organiziran v obliki delavnice, tako da bodo udeleženci aktivno sodelovali na primerih iz prakse. Priporočljivo je, da udeleženci s seboj prinesejo kalkulator.

Izpostavili bomo tudi najpomembnejše razlike med davčnim obračunom za pravne osebe in davčnim obračunom za fizične osebe, ki opravljajo dejavnost.

Vsebina:

1. Letno poročilo za gospodarske družbe in samostojne podjetnike za leto 2023

I.            Zavezanci in roki za predložitev letnih poročil

II.           Vsebina letnega poročila

2.  Obračun davka od dohodkov pravnih oseb 2023

I.           Pregled obrazca po posameznih postavkah

II.           Prihodki in izvzem prihodkov iz obdavčitve

III.           Odhodki: priznani, delno priznani in nepriznani

IV.            Rezervacije, odpis terjatev in druga prevrednotenja

V.            Poslovanje med povezanimi osebami (transferne cene za blago in storitve ter in obresti)

VI.            Davčne olajšave, pokrivanje davčne izgube, prenos davčnih olajšav

3. Obračun akontacije dohodnine od dohodkov iz dejavnosti 2023 – davčni obračun za s.p. in zasebnike

I.            Pregled posebnosti pri določanju davčne osnove za fizične osebe, ki opravljajo dejavnost v primerjavi z davčnim obračunom za pravne osebe

4.  »Normirani« s.p.

I. Davčni obračun (posebnosti) in obvezne evidence

Datum in trajanje:

• četrtek, 25. 1. 2024, 9.00 - 13.30 (5 šolskih ur) - Ljubljana v živo

Strokovna izvajalka:

Ksenija Prosen
    je direktorica računovodske družbe Rocon d.o.o., ki ima bogate in dolgoletne izkušnje na področju računovodstva in davkov. Zadnja leta je predavala različne strokovne teme za Nacionalni forum za eRačun, Zbornico računovodskih servisov in Obrtno-podjetniško zbornico Slovenije. Aktivno sodeluje tudi v Nacionalnem forumu za eRačun in Upravnem odboru ZRS.

Kotizacija:

• člani GZS: 108,00 € + DDV (zgodnja prijava 86,40 € + DDV)
    • ostali: 166,60 € + DDV (zgodnja prijava 133,28 € + DDV)

Izkoristite ugodnost in se prijavite do vključno četrtka, 11. 1. 2024 do 16. ure, ko se prizna popust za zgodnjo prijavo.

Prijave in odjave:

Prijave sprejemamo do ponedeljka, 22. 1. 2024 do 10. ure oz. do zapolnitve mest.

Prijavite se lahko

• s sporočilom na zrs@gzs.si, kamor sporočite svoje ime in priimek, podjetje, matično številko in kontaktne podatke
    • preko spletnega obrazca na dnu strani

Rok za odjavo v pisni obliki:

• Pri odjavi v pisni obliki do vključno 19. 1. 2024 vam kotizacijo vrnemo v celoti oz. je ne zaračunamo.
    • Pri odjavi v pisni obliki od 20. 1. do vključno 23. 1. 2024 vam zaračunamo administrativne stroške v višini 25 %. Gradiva v tem primeru ne pošljemo.
    • Pri odjavah 1 dan pred seminarjem ali na dan izvedbe seminarja oz. ob neudeležbi brez predhodnega pisnega obvestila kotizacije ne vračamo oz. jo zaračunamo v celoti. Gradivo vam bomo v tem primeru poslali po pošti.

Pomembno za vpisane v Katalog certificiranih računovodskih servisov Slovenije in prejemnike Potrdila o opravljanju dejavnosti v skladu s Standardom izvajalcev računovodskih storitev: Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja se za udeležbo na seminarju priznata 2 točki.