Zbornica računovodskih servisov

Delavnica bančnega ESG vprašalnika

Vabilo k udeležbi na delavnico bančnega ESG vprašalnika

Sreda, 19. junij 2024 / od 9:00-10:30 ure

Gospodarska zbornica Slovenije, Dimičeva 13, Ljubljana, dvorana E

Spoštovani,

GZS ima kot enega od svojih strateških ciljev delovanja organizacije opredeljeno znižanje administrativnih bremen za MSP-je (mala in srednja podjetja), kar je v luči sprejetja številnih evropskih zakonodajnih in regulativnih predpisov na področju trajnosti (»ESG«) zahtevna naloga. V okviru teh sprememb so tako kot drugi poslovni partnerji tudi poslovne banke primorane pošiljati svojim strankam t. i. ESG vprašalnik, nabor zavezancev za njihovo izpolnjevanje pa se širi tudi na MSP. Brez teh podatkov bo dostop do novih posojil ali refinanciranje le-teh omejeno ali celo onemogočeno.

Naveden vprašalnik, ki je bil pripravljen kot referenčni model v okviru ZBS (Združenja bank Slovenije), smo dali na vpogled našim članicam ter od njih prejeli nekaj predlogov, vendar je bil odziv žal preskromen za sklepanje o mnenju populacije. Posledično smo skupaj z ZBS sprejeli sklep, da vas povabimo na delavnico, kjer vam bodo bančni strokovnjaki obrazložili regulativno ozadje in namen vprašanj, hkrati pa boste lahko z njimi izmenjali odprte dileme pri konkretnih vprašanjih. Za pripravo na delavnico si lahko na navedeni povezaviESG vprašalnikogledate predlog vprašalnika, spodaj pa dnevni red srečanja.

Dnevni red srečanja:

9:00 – 9:15- Uvod s pozdravnim nagovorom mag. Marka Djinovića, izvršnega direktorja GZS

9:15 – 9:30- Regulativno ozadje in namen »ESG vprašalnikov«

9:30 – 10:15- Pregled vsebine posameznih poglavij in diskusija z udeleženci

10:15 – 10:30- Predvidene novosti

Udeležba na delavnico je brezplačna, prijava pa je obvezna.

Za dodatna pojasnila se lahko obrnete na Analitiko GZS (01/5898 170, Bojan Ivanc).

Prijava na dogodek

Veselimo se srečanja z vami,

Bojan Ivanc, CFA, CAIA

glavni ekonomist