Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Seminar Davčni obračun in letno poročilo za leto 2022 - urnik seminarjev po lokacijah

Zbornica računovodskih servisov v sodelovanju z območnimi zbornicami in samostojnimi regionalnimi zbornicami v sistemu GZS tudi letos organizira seminar Davčni obračun in letno poročilo za leto 2022.

Urnik seminarjev:

PGZ, Murska Sobota, Lendavska 5a/IV - V ŽIVO

četrtek, 26. 1. 2023

Barbara Guzina

ZOOM za izkušene  - v dveh delih

(skupaj 5 šolskih ur)

sreda, 1. 2. 2023
    četrtek, 2. 2. 2023

09.00– 11.00

Ksenija Prosen in

Namen:

Seminar je namenjen računovodjem, ki pripravljajo letna poročila in davčne obračune za pravne osebe in fizične osebe, ki opravljajo dejavnost.

Seminar je namenjen podrobnejšemu pregledu pravil za pripravo davčnega obračuna davka od dohodkov pravnih oseb. Poseben poudarek bomo namenili novostim za leto 2022, dotaknili pa se bomo tudi novosti, ki bodo veljale v prihodnjem letu. Udeleženci seminarja bodo lahko aktivno sodelovali, na primerih iz prakse pa bodo predstavljeni tudi problemi in dileme, ki se pogosto pojavljajo pri opredeljevanju posameznih vrst odhodkov in njihovi davčni obravnavi. Udeležence bomo opozorili tudi na mnenja FURS oziroma najnovejšo sodno prakso

Izpostavili bomo tudi najpomembnejše razlike med davčnim obračunom za pravne osebe in davčnim obračunom za fizične osebe, ki opravljajo dejavnost.

Vsebina:

1.     Obračun davka od dohodkov pravnih oseb 2022 – s poudarki na spremembah in primeri

i.          Prihodki, izvzem prihodkov iz obdavčitve in povečanje davčnih prihodkov

ii.          Odhodki: priznani, delno priznani in nepriznani

iii.          Rezervacije, odpis terjatev in druga prevrednotenja

iv.          Poslovanje med povezanimi osebami (transferne cene za blago in storitve ter obresti)

v.          Davčne olajšave, pokrivanje davčne izgube, prenos davčnih olajšav

vi.          Odbitek tujega davka

2.     Obračun akontacije dohodnine od dohodkov iz dejavnosti - davčni obračun za s.p. in druge zasebnike

i.          Pregled posebnosti pri določanju davčne osnove za fizične osebe, ki opravljajo dejavnost v primerjavi z davčnim obračunom za pravne osebe

3.     "Normirani s.p.«

i.          Davčni obračun (posebnosti) in obvezne evidence

4.     Pogled naprej – kaj nas čaka v letu 2023

Trajanje:

V ŽIVO: 9.00 - 13.30 (izjema sta lokaciji Novo mesto in Dravograd) oz. 5 šolskih ur

ZOOM: 9.00 – 11.00 (dva zaporedna dneva) oz. 5 šolskih ur

Strokovni izvajalki:

mag. Barbara Guzina, je samostojna davčna svetovalka. Izkušnje je pridobila tudi kot direktorica oddelka za davčno svetovanje in davčna svetovalka pri mednarodni revizijski in svetovalni družbi Deloitte in v tujini. Na Nizozemskem je sodelovala pri pripravi dokumentacije s področja transfernih cen za največja podjetja v EU, na Portugalskem pa se je ukvarjala z davčnim planiranjem za mednarodna podjetja, ki želijo optimizirati svoje poslovanje v Evropi in drugod po svetu. Je predavateljica in avtorica številnih člankov in priročnikov s področja davkov. V letu 2013 je bila s strani Vlade Republike Slovenije imenovana za enega izmed štirih slovenskih arbitrov za transferne cene v Evropski Uniji, ki že vrsto let predava in svetuje na davčnem in računovodskem področju.

Ksenija Prosen,  je direktorica računovodske družbe Rocon d.o.o., ki ima bogate in dolgoletne izkušnje na področju računovodstva in davkov. Zadnja leta je predavala različne strokovne teme za Nacionalni forum za eRačun, Zbornico računovodskih servisov in Obrtno-podjetniško zbornico Slovenije. Aktivno sodeluje tudi v Nacionalnem forumu za eRačun in Upravnem odboru ZRS.

Kotizacija:

• člani GZS: 108,00 € + DDV (zgodnja prijava 88,29 € + DDV)
    • ostali: 166,60 € + DDV (zgodnja prijava 138,70 € + DDV)

Izkoristite ugodnost in se prijavite do vključno 14 dni pred posamezno izvedbo seminarja, ko se prizna 20 % popust za zgodnjo prijavo.

Prijave:

Prijavnica za posamezno lokacijo se nahaja v tabeli zgoraj.

Odjave:

Pogoji odjav so navedeni pri vsaki posamezni objavi. Za več informacij kliknite v tabeli na vrhu na posamezno lokacijo.

Pomembno za vpisane v Katalog certificiranih računovodskih servisov Slovenije in prejemnike Potrdila o opravljanju dejavnosti v skladu s Standardom izvajalcev računovodskih storitev: Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja se za udeležbo na seminarju priznata 2 točki.

Informacije:

Zbornica računovodskih servisov