Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Pogovor s predsednikom ZRS Aleksandrom Štefancem: Največji izzivi so pri zaposlovanju in pomanjkanju kadra

S predsednikom ZRS g. Aleksandrom Štefancem smo se pogovarjali o kvaliteti računovodske informacije, o jubilejnem 25. Kongresu IRS v prihodnjem letu ter o pomembnosti promocije računovodskega poklica za mlade. Preberite tudi, kaj imata skupnega mariborski raper Emkej in ZRS. V intervjuju smo se dotaknili še Mitov in resnic o ZRS in izvedeli, kako lahko računovodski servisi še bolj okrepite svoje korenine, da boste v prihodnje še uspešnejši pri premagovanju novih izzivov. Vabljeni k branju.

Arhiv: STA: DZ sprejel zakon o varstvu osebnih podatkov

Ljubljana, 15. decembra (STA) - DZ je danes s 50 glasovi za in osmimi proti sprejel zakon o varstvu osebnih podatkov, s katerim vlada prenaša evropsko splošno uredbo o varstvu podatkov v slovensko zakonodajo, pri tem pa ureja tudi nacionalne posebnosti varstva osebnih podatkov.

Arhiv: Energetska kriza: novinarska konferenca gospodarskih organizacij

Državni zbor RS danes obravnava in predvidoma po nujnem postopku sprejema Predlog zakona o pomoči gospodarstvu za omilitev posledic energetske krize. Predstavniki Gospodarske zbornice Slovenije (GZS), Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije (OZS), Trgovinske zbornice Slovenije (TZS), Združenja delodajalcev Slovenije (ZDS), Združenja delodajalcev obrti in podjetnikov Slovenije (ZDOPS), Združenja Manager, AmCham Slovenija ter SBC – Kluba slovenskih podjetnikov smo danes, v petek, 16. decembra sklicali skupno novinarsko konferenco.

Arhiv: STA: Zakon glede posojil v švicarskih frankih razveljavljen

Ljubljana, 14. decembra (STA) - Ustavno sodišče je razveljavilo zakon, namenjen ureditvi problematike posojil v švicarskih frankih, ker niso izpolnjeni v ustavi določeni pogoji za retroaktivnost zakona. Bančni sektor, ki je dal pobudo za ustavno presojo, pravi, da je odločitev pomembna za zaupanje v pravni red. Pobudniki zakona Združenje frank pa so razočarani.

Arhiv: AJPES: Vzporedno poročanje podatkov o plačah

Ob uvedbi novega REK-O obrazca Finančne uprave RS s 1. januarjem 2023 bo vzpostavljeno prehodno obdobje, v katerem bo potekalo vzporedno poročanje podatkov o plačah v zasebnem sektorju, tako na novem REK-O obrazcu kot na obrazcu ZAP/M.

Arhiv: FURS: Zakon o nujnih ukrepih za zajezitev širjenja in blaženja posledic nalezljive bolezni COVID-19 na področju zdravstva – ZNUNB

FURS obvešča, da je bil v Uradnem listu št. 141/22 dne 7. 11. 2022 objavljen Zakon o razglasitvi Zakona o nujnih ukrepih za zajezitev širjenja in blaženja posledic nalezljive bolezni COVID-19 na področju zdravstva – ZNUNBZ, ki določa, da se pod enakimi pogoji kot veljajo za uvoz blaga, kadar gre za blago, ki je uvoženo v korist žrtev elementarnih nesreč na podlagi sklepa Evropske Komisije, oprosti tudi pridobitev tega blaga znotraj EU oziroma dobav tega blaga na ozemlju Slovenije s pravico do odbitka DDV, plačanega v predhodni fazi. Oprostitev se nanaša tudi na opravljanje storitev, povezanih s takim blagom, vključno s storitvami dajanja v najem.

Arhiv: Evropska komisija: Kaj prinaša predlagana digitalizacija sistema DDV v EU

Predlagana digtalizacija sistema DDV v EU prinaša elektronsko potrjevanje čezmejnih transakcij, posodobljena pravila za potniški promet in platforme za kratkoročne nastanitve ter poenoteno registracijo za namene DDV.

Arhiv: MF: Agenciji S&P in DBRS Morningstar potrdili bonitetno oceno Slovenije

Agenciji S&P in DBRS Morningstar sta včeraj potrdili bonitetni oceni Slovenije. S&P je potrdil oceno AA- s stabilnimi obeti, DBRS Morningstar pa oceno A (high) s prav tako stabilnimi obeti. Glede na to, da so agencije v zadnjih mesecih poslabšale obete za nekatere evropske države, je potrditev obetov in ocen Slovenije dokaz, da smo trdna in zaupanja vredna država.

Arhiv: Vesna Nahtigal z novim leto prevzema funkcijo generalne direktorice GZS

Vesna Nahtigal je s 1. januarjem 2023 imenovana za novo generalno direktorico GZS s štiriletnim mandatom.

Arhiv: SI-CERT: Spet o phishingu

Phishing je zelo enostavna, a hkrati izredno učinkovita prevara, s katero spletni goljuf pridobi osebna uporabniška imena in gesla za dostop do storitev kot so elektronska pošta, Facebook ali PayPal.

Arhivi