Dolgotrajno sedenje, delo s strankami, zaprti prostori, časovne stiske, velika odgovornost in neredna prehrana so dejavniki, ki negativno vplivajo na zdravje zaposlenih v računovodski stroki. Pogost pojav je tudi prezentizem, kar pomeni, da bolezni prebolevamo na delovnem mestu, namesto da bi si odpočili in hitreje nabrali novih moči. Marsikatero podjetje se zaveda, da redni servis računalniške opreme, fotokopirnih strojev, kavnih aparatov in drugih naprav zmanjšuje stroške vzdrževanja, na zaposlene pa kar pozabi.
Manjša podjetja, med katerimi so tudi računovodski servisi, so praviloma bolj ranljiva zaradi posledic slabega zdravja, saj že bolniška odsotnost enega samega človeka močno vpliva na potek dela. A ravno tam pogosto slišimo izjave, da se s promocijo zdravja nimajo časa ukvarjati, da ni dovolj sredstev, da ljudem ni do tega in podobno. Manjša podjetja naj bi bila bolj fleksibilna pri dogovarjanju za načine izvajanja ukrepov, pozitivni učinki pa jim pomagajo hitreje dosegati večjo učinkovitost in konkurenčnost. Prav tako kot delo in delovne razmere vplivajo na zdravje zaposlenih, tudi zdravje zaposlenih vpliva na delo.
Da bi lažje našli navdih in pravi način za promocijo zdravja v vašem podjetju, smo vzpostavili zbirko dobrih praks, ki naj bodo spodbuda za uvedbo in izvajanje podobnih ukrepov:
Za sprostitev in dobro počutje naših članov vsako leto poskrbimo tudi na Zbornici računovodskih servisov. Letos smo že osmič organizirali naš tradicionalni izlet, tokrat smo obiskali najlepša jezera severne Italije in se ob tem odlično zabavali.