Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: MDDSZ: Višja urna postavka za delo dijakov in študentov

V veljavi je nov znesek najnižje urne postavke za začasno in občasno delo dijakov in študentov.

Arhiv: VŠR: Certificiran strokovnjak za obračun plač

Pridružite se peti generaciji in postanite Preizkušen strokovnjak za obračun plač. Začnemo 20. septembra 2023.
    Članom Zbornice računovodskih servisov pripada 10 % popust.

Arhiv: STA: Ustavno sodišče ne bo zadržalo novele zakona o dohodnini

Ljubljana, 23. januarja (STA) - Ustavno sodišče je zavrnilo zahtevo za začasno zadržanje zadnje novele zakona o dohodnini, ki jo je skupaj z zahtevo za oceno ustavnosti konec lanskega leta vložila skupina poslancev SDS in NSi. Je pa soglasno sklenilo, da bo zadevo obravnavalo absolutno prednostno.

Arhiv: SPIRIT: Pomoč gospodarstvu na podlagi ZPGVCEP: Urejanje napačno oddanih podatkov v postopku korekcije vloge

Upravičence zaproša, da morebitne umike vlog posredujejo najkasneje do 30. 1. 2023

Arhiv: Urad RS za intelektualno lastnino: 25 milijonov evrov za pomoč evropskim malim in srednje velikim podjetjem na področju intelektualne lastnine

Urad Evropske unije za intelektualno lastnino (angleško European Union Intellectual Property Office - EUIPO) je objavil razpis sklada za pomoč malim in srednje velikim podjetjem (MSP) za leto 2023.

Arhiv: FURS: Poziv k predložitvi obračuna za pavšalno nadomestilo za leto 2022

Davčni zavezanci, ki so imeli v letu 2022 pravico do uveljavljanja pavšalnega nadomestila, morajo najkasneje do 31. januarja 2023 sestaviti obračun pavšalnega nadomestila in ga davčnemu organu predložiti, v elektronski obliki prek sistema eDavki.

Arhiv: STA: Tudi državni svet za presojo ustavnosti novele zakona o dohodnini

Ljubljana, 18. januarja (STA) - Državni svet bo vložil zahtevo za oceno ustavnosti novele zakona o dohodnini, so svetniki sklenili na današnji seji. Podrobnosti bodo predstavili na četrtkovi novinarski konferenci. Tik pred koncem lanskega leta sta zahtevo vložili tudi poslanski skupini SDS in NSi.

Arhiv: e-Seminar: Davčni obračun in letno poročilo za leto 2022, Zoom

Zbornica računovodskih servisov organizira seminar: Davčni obračun in letno poročilo za leto 2022, ki bo potekal preko Zoom aplikacije v dveh delih, sreda, 1. 2. 2023 in četrtek, 2. 2. 2023. Vljudno vabljeni!

Arhiv: STA: Von der Leyen predstavila zeleni načrt za evropsko industrijo

Davos, 17. januarja (STA) - Predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen je danes na Svetovnem gospodarskem forumu predstavila zeleni načrt za evropsko industrijo, ki je med drugim odgovor na ameriško zakonodajo za zniževanje inflacije. Načrt vključuje zakonodajni okvir za čisto tehnologijo, prilagoditev pravil za državne pomoči in financiranje na ravni EU.

Arhiv: AJPES: Aplikacija za predložitev letnih poročil za vse vrste poslovnih subjektov je na voljo

Aplikacija za predložitev letnih poročil za leto 2022 je na voljo. Več >>