Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Javni razpis za digitalno transformacijo podjetij (JR Digit NOO)

Razpis bo podprl projekte konzorcijev, usmerjene v tehnološko krepitev prek uporabe naprednih tehnologij z učinkom na okoljsko trajnost ter dvigovanje digitalnih kompetenc.

Arhiv: Javni razpis za spodbujanje velikih investicij za večjo produktivnost in konkurenčnost v Republiki Sloveniji (JR INVEST2022-NOO)

Razpis je namenjen večjim investicijam v nakup opredmetenih in neopredmetenih osnovnih sredstev.

Arhiv: Poročilo o zavarovalnem programu poklicne odgovornosti za člane ZRS za leto 2021

Zaradi ugodnega škodnega rezultata pa zavarovalnici večini zavarovancem (razen tistim, ki so imeli prijavljeno škodo) pri zavarovanju odgovornosti priznavata 30 % individualni bonus na zavarovalno premijo, ki se obračuna na zavarovalni polici za vsako zavarovalno leto.

Arhiv: STA: DZ z zamudo vendarle sprejel dohodninsko novelo

Ljubljana, 11. marca (STA) - DZ je danes s 45 glasovi za in 40 proti sprejel predlog novele zakona o dohodnini, ki prek postopnega dviga splošne olajšave med drugim prinaša nekoliko višje plače za vse zaposlene. O predlogu bi morali poslanci glasovati že decembra lani, a je bilo glasovanje prestavljeno. Kljub poznemu sprejemu bodo zakonske rešitve veljale že za to davčno leto.

Arhiv: SIR: Vojna v Ukrajini – kaj morajo vedeti evropski računovodski strokovnjaki

Accountancy Europe je izdala dokument Vojna v Ukrajini – kaj morajo vedeti evropski računovodski strokovnjaki, ki obravnava strokovna vprašanja revizorjev in drugih računovodskih strokovnjakov v zvezi s posledicami vojne.

Arhiv: ZRSZ: Spletni seminar za delodajalce Kako pritegniti in zadržati delavce iz tujine?

Želite postati zanimivi za delavce iz držav EU, EGP in Švice? Vabljeni k ogledu posnetka spletnega seminarja.

Arhiv: FURS: Pomoč za omilitev posledic dviga cen energentov v gospodarstvu in kmetijstvu

Vloga za pomoč "NF-IzjavaEnerg" bo na voljo na eDavkih predvidoma do konca marca 2022. Rok za oddajo vloge je 15. april 2022. Finančna uprava bo na podlagi uspešno obdelanih izjav izplačala pomoč 5. maja 2022.

Arhiv: MDDSZ: Odsotnost z dela zaradi zagotavljanja varstva otroka v času stavke

Inšpektorat Republike, Slovenije za delo Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti:
    Objavljamo podrobnejša pojasnila glede odsotnosti z dela zaradi zagotavljanja varstva otroka v času stavke zaposlenih v vzgoji in izobraževanju.

Arhiv: GZS: Objava #PKP11 in zakona o spodbujanju investicij v Uradnem listu

V petek, 4. marca 2022, je bil v Uradnem listu Republike Slovenije, št. 29/2022 objavljen #PKP11

Arhiv: Objavljeni 4 javni razpisi za spodbujanje investicij, projekte raziskovalno-razvojne narave in mlada inovativna podjetja

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je v petek , 4. marca objavilo štiri javne razpise v skupni vrednosti dobrih 55 milijonov evrov - dva v sodelovanju s Slovenskim podjetniškim skladom.