Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: ZRSZ: Ukrep Povračilo nadomestila plače za skrajšani polni delovni čas po novem zakonu

Delodajalci lahko uveljavljate ukrep od 1. 7. 2021 do 30. 9. 2021.

Arhiv: ZRSZ: Ukrep Povračilo nadomestila plače v primeru karantene ali višje sile

Delodajalci lahko uveljavljate ukrep od 1. 7. 2021 do 31. 12. 2021.

Arhiv: MF: Nove spremembe Uredbe o davčni obravnavi povračil stroškov in drugih dohodkov iz delovnega razmerja

14. julij 2021 - Vlada je na današnji dopisni seji izdala Uredbo o spremembah Uredbe o davčni obravnavi povračil stroškov in drugih dohodkov iz delovnega razmerja.

Arhiv: FURS: Izobraževanje poslovnih subjektov o novih bonih - BON21

FURS obvešča, da bo v sredo, 14. 7. 2021 ob 13:00 potekalo spletno izobraževanje na temo novih bonov (BON21) in lanskoletnih turističnih bonov (TB).

Arhiv: FURS: Povračilo stroškov prevoza

Glede na odzive v javnosti v zvezi s spremembo Uredbe dodatno pojasnjujemo davčno obravnavo povračil stroškov prevoza na delo in z dela.

Arhiv: GZS: Sprejeti interventni zakon za pomoč gospodarstvu in turizmu premalo prilagojen potrebam najbolj prizadetih delov gospodarstva

Ljubljana, 8. julija 2021 – Na Gospodarski zbornici Slovenije sicer pozdravljamo sprejem interventnega zakona za pomoč gospodarstvu in turizmu. Vendar pa ob tem opozarjamo, da sprejet zakon ne vključuje ukrepov, ki smo jih reprezentativne delodajalske organizacije predlagale v obliki amandmajev. Ravno ti ukrepi bi namreč nadgradili zakon v smeri njegove večje koristnosti za prizadeta podjetja, kar bi nedvomno prispevalo k nujnemu okrevanju in nadaljnji oživitvi slovenskega gospodarstva.

Arhiv: STA: DZ sprejel interventni zakon za turizem in povezane panoge

Ljubljana, 07. julija (STA) - DZ je potrdil zakon o ukrepih za pomoč gospodarstvu in turizmu pri omilitvi posledic epidemije covida-19. Skupaj 243,5 milijona evrov pomoči prinaša predvsem turizmu in povezanim panogam, ki jih je epidemija najbolj prizadela. Za celotno gospodarstvo se podaljšuje subvencioniranje skrajšanega delovnega časa, vsi prebivalci bodo prejeli nove bone.

Arhiv: Zavod RS za zaposlovanje: Po interventni zakonodaji prejeli vloge za skoraj milijon oseb

Skupaj že več kot 688 milijonov izplačil.

Arhiv: AJPES: Uporabniki izrazili zadovoljstvo s storitvami AJPES

Poročilo o anketi