Strategijo cepljenja proti covid-19 je pripravila Delovna skupina za pripravo nacionalne strategije cepljenja proti covid-19, ki jo je imenoval Minister za zdravje. Vlada je Strategijo cepljenja proti covid-19 potrdila na 42. redni seji, 3. 12. 2020. Slovenska strategija za cepljenje proti covid-19 sledi strategiji, ki jo je pripravila Evropska komisija.
Šesti protikoronski zakon – Zakon o interventnih ukrepih za omilitev posledic drugega vala epidemije COVID-19 (ZIUOPDVE) – je med drugim prinesel tudi poenostavitev postopka obveščanja Inšpektorata za delo o nameravanem organiziranju dela na domu, in sicer z elektronskim obrazcem na portalu SPOT. Obrazec je na portalu SPOT na voljo od srede, 2. decembra 2020. ZIUOPDVE določa, da je pošiljanje obvestila o organiziranju dela na domu prek sistema SPOT (Slovenska poslovna točka) obvezno za delodajalce, ki so vpisani v Poslovni register Slovenije.
Na novinarski konferenci o aktualnem stanju glede bolezni COVID-19 so sodelovali minister za zdravje Tomaž Gantar, državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo Aleš Mihelič, Doroteja Novak Gosarič, sekretarka iz Direktorata za zdravstveno varstvo Ministrstva za zdravje ter vladni govorec Jelko Kacin.
Protikoronski ukrepi so se iz paketa v paket dopolnjevali in nadgrajevali. Pri tem je pomembno, da se je poleg tega izboljševal tudi administrativni sistem njihovega izvajanja. Pri izvajanju nekaterih ukrepov je prišlo do začetne zamude zaradi usklajevanja postopkov s pravili črpanja evropskih kohezijskih sredstev. Potem ko so državni organi nadoknadili to začetno zamudo, je vlada z odstranjevanjem nekaterih administrativnih ovir še dodatno pospešila postopek pridobivanja sredstev iz naslova ukrepov na trgu dela.
Gospodarska zbornica Slovenije je Vladi RS posredovala predloge ukrepov, za katere je prepričana, da jih je potrebno vključiti v 7. protikoronski zakonodajni paket.
Člani UO GZS so na včerajšnji e-seji obravnavali vladne ukrepe v okviru protikriznih zakonodajnih paketov ter problematiko minimalne plače. Sprejeli so tudi predlog Plana dela GZS za leto 2021, ki so ga posredovali v potrditev Skupščini GZS.
Ljubljana, 02. decembra (STA) - Vlada namerava v kratkem v obravnavo v DZ poslati predlog že sedmega protikoronskega zakona, kot je razvidno iz osnutka, ki kroži v javnosti, pa bo ponudil dodatno pomoč gospodarstvu. Prinaša tudi solidarnostni dodatek za upokojence, zamrznitev minimalne plače ter pravno podlago za izvedbo množičnega testiranja na novi koronavirus.
Od danes, 2. decembra, vam je na portalu za delodajalce na voljo nova vloga za povračilo nadomestila plače za začasno čakanje na delo na podlagi Zakona o interventnih ukrepih za omilitev posledic drugega vala epidemije (ZIUOPDVE). Omenjeni 6. interventni zakon (PKP6), ki velja od 28. novembra, prinaša kar nekaj novosti.
Novi interventni zakon PKP6, to je Zakon o interventnih ukrepih za omilitev posledic drugega vala epidemije Covid-19 (ZIUOPDVE), ki se je uveljavil 28. 11. 2020, naslavlja tudi vprašanje upravičenja do nadomestila plače zaradi odsotnosti z dela delavca zaradi nemožnosti prihoda na delo zaradi višje sile zaradi ustavitve javnega prevoza.
Prejemate denarno nadomestilo? V obdobju prejemanja se lahko zaposlite za določen čas, zaradi nadomeščanja odsotnih zaposlenih iz razloga preprečevanja širjenja okužbe. Preostalo nadomestilo lahko uveljavite po izteku takšne zaposlitve, če boste takrat znova brezposelni.