Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Obvestilo AJPES glede predložitve letni poročil za društva

AJPES od društev v teh dneh prejema vprašanja ravnanja ob oddaji letnega poročila na AJPES.

Arhiv: FURS: Kakšne možnosti so na razpolago gospodarstvu na davčnem področju za blažitev posledic koronavirusa?

Davčna zakonodaja že sedaj predvideva določene ugodnosti poslovnim subjektom, če imajo ti težave pri plačevanju davčnih obveznosti.

Arhiv: Obvestilo FURS za podjetnike in podjetja: ne pozabite na oddajo obračuna DDPO in DohDej

Bliža se rok za oddajo davčnega obračuna davka od dohodkov pravnih oseb (obračun DDPO) ter davčnega obračuna akontacije dohodnine in dohodnine od dohodka iz dejavnosti (obračun DohDej) za leto 2019. Oba obračuna je mogoče oddali le elektronsko prek sistema eDavki do 31. marca 2020.

Arhiv: Pravilnik o uveljavljanju izplačila nadomestila plače iz obveznega zdravstvenega zavarovanja na zahtevo delodajalca

Ta določba se prične uporabljati šele 1. 5. 2020, saj je potrebna informacijska prilagoditev. Do takrat pa se uporablja do sedaj veljavna ureditev glede zaokroževanja.

Arhiv: Članek ZRS: ZRS svojim članom omogoča boljše pogoje dela in zastopa interese stroke

Zbornica računovodskih servisov svojim članom zagotavlja vrsto ugodnosti, s katerimi skrbi za podporo poslovanju in skozi kakovostne storitve zagotavlja ugled stroke.

Arhiv: Od zdaj poenostavljeno plačilo obveznosti do FURS tudi za podjetnike in podjetja, ki imajo zaposlene

Plačilo vseh dajatev, obračunanih na REK-u, z enim plačilnim nalogom.