Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: GZS: Najpogostejša vprašanja na temo izplačila dela plače za poslovno uspešnost v povezavi z interventnimi ukrepi oz. vračilom prejetih sredstev

V Pravni službi GZS so pripravili nabor najpogostejših vprašanj na temo izplačila dela plače za poslovno uspešnost v povezavi z interventnimi ukrepi oz. vračilom prejetih sredstev

Arhiv: FURS: Hitri antigenski testi in DDV

Pojasnilo FURS št. 0920-21648/2020-2, 9. 12. 2020.

Arhiv: FURS: Drugi sveženj nakazila mesečnega temeljnega dohodka in delno povrnjenega izgubljenega dohodka zaradi karantene ali obveznosti varstva otrok

Mesečni temeljni dohodek je prejelo 33.208 upravičencev, izgubljen dohodek pa 1.087 upravičencev.

Arhiv: FURS: Najnižja osnova za obračun prispevkov za socialno varnost za osebe v delovnem razmerju

Od leta 2015 dalje so najnižje osnove za plačilo prispevkov za socialno varnost za zavarovance iz delovnega razmerja vezane na znesek zadnje znane povprečne letne plače v RS, preračunane na mesec. Za izplačila od 1. 1. do vključno 28. 2. se za izračun minimalne osnove za zavarovance iz delovnega razmerja uporablja znesek povprečne plače predpreteklega leta, za izplačila od 1. 3. dalje pa znesek povprečne plače preteklega leta. Za izplačila od 1. 1. 2021 do 28. 2. 2021, znaša najnižja osnova za plačilo prispevkov 1.052,30 eur.

Arhiv: Katalog ponudnikov popustov, Član - Članu

Člani GZS so pripravili posebno akcijo popustov.

Arhiv: STA: Vlada sprejela osnutek sedmega protikoronskega paketa

Brdo pri Kranju, 09. decembra (STA) - Vlada je na današnji seji med drugim sprejela osnutek predloga zakona o interventnih ukrepih za pomoč pri omilitvi posledic drugega vala epidemije covida-19. Omenjeni predlog sedmega protikoronskega zakona bo dokončno oblikovala na eni od prihodnjih sej, so napovedali v sporočilu za javnost po seji vlade.

Arhiv: FURS: Transferne cene

Nov dokument.

Arhiv: FURS: Vračila upravičenj po ZIUZEOP in ZIUOOPE – delodajalci

Sprememba dokumenta.

Arhiv: Zveza RFR: Najnovejši brezplačni sestavki in vodila glede interventne zakonodaje

Ukrepi vlade, ministrstev in drugih institucij nenehno vplivajo na davčno in računovodsko prakso. Zveza RFR podrobno spremlja dogajanje in redno objavlja brezplačne strokovne sestavke.