Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Izjava predsednika GZS: Treba intenzivno razmišljati o kakovostnem #PKP2

"Na današnjem sestanku predstavnikov gospodarskih organizacij s predsednikom vlade in ključnimi ministri smo opozorili, da je treba po #PKP1 intenzivno razmišljati o kakovostnem #PKP2, ki bo rešil likvidnostno situacijo podjetij po ponovnem zagonu," pravi predsednik GZS Boštjan Gorjup in dodaja, da "na GZS ocenjujemo, da mora biti ta paket v višini 3 mrd evrov za zagon gospodarstva v kombinaciji z državnim poroštvom komercialnim bankam, veliko večjo vlogo razvojne SID Banke ter zavarovanjem izvoznih terjatev in ostalih poslov."

Arhiv: Vloga za povračilo nadomestila plače delavcev na začasnem čakanju na delo

vloge za povračilo nadomestila plače delavcev na začasnem čakanju na delo, je možno oddati na povezavi https://www.ess.gov.si

Arhiv: Vlada sprejela amandmaje k predlogu zakona o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije

Vlada RS je na dopisni seji sprejela amandmaje k Predlogu zakona o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omejitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo

Arhiv: Licence: Začasna odjava vozil zaradi koronavirusa

V času izrednih razmer je možno pri izdajatelju licenc začasno odjaviti vozilo iz baze licenc ter vozilo po preteku izrednih razmer ponovno prijaviti v evidenco vozil pri licenci brez plačila stroškov postopka.

Arhiv: Posel dan potem – marketinški, komunikacijski in prodajni ukrepi na 13 področjih, ki so ključna za uspešno premagovanje in izhod iz krize, ki jo povzroča epidemija Covid-19

izvleček analize, ki vsebuje nabor ključnih komunikacijskih in marketinško-prodajnih področij ter predloge ukrepov, s katerimi bodo podjetja in organizacije ustrezno pripravljeni in opremljeni za obdobje, ki bo sledilo po koncu epidemije COVID-19

Arhiv: Informacije - poslovanje po državah

Ažuren dokument o razvoju dogodkov in okoliščinah za poslovanje v izbranih državah

Arhiv: Slovenski podjetniški sklad s prilagojenimi merili za financiranje obratnega kapitala MSP, 31. 3. 2020

V okviru razpisa P1 plus 2020 SPS razpisuje 79,2 mio EUR garancij s subvencijo obrestne mere

Arhiv: Osvežena shema podpore financiranju s strani SID banke, 31. 3. 2020

Od aprila 2020 bodo na voljo finančni produkti, ki naj bi naslavljali likvidnostne težave podjetij, vključno z likvidnostjo pri dobavi storitev in produktov, težave zaradi zmanjšanega povpraševanja, izpada proizvodnje, težave v dobaviteljskih verigah in težave pri investicijah, tudi v obliki zavarovanj in refinanciranja kreditov, najetih pri bankah.

Arhiv: Odlog kreditnih obveznosti za obdobje 1 leta za vse kreditojemalce, prizadete zaradi Covid-19

Kreditojemalec (gospodarska družba, zadruga, društvo zavod, ustanova, nosilec kmetijskega gospodarstva, fizična oseba) lahko zaprosi, banka (ali hranilnica, podružnica tuje banke) pa mora odobriti odlog plačila obveznosti iz kreditne pogodbe za obdobje 12 mesecev. To velja tako za glavnico kot za obresti, ki pa se v času odloga še vedno obračunavajo.

Arhiv: Dnevi računovodij (Zveza RFR)

Zaradi situacije z novim koronavirusom se je Zveza računovodij, finančnikov in revizorjev Slovenije odločila, da dogodek v 2020 odpove.