Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Sporočilo za medije: Zaključen projekt s področja promocije zdravja na delovnem mestu »Na mavrici zdravja«

Z izvedenimi aktivnostmi in dogodki smo zaposlene spodbujali, da prevzamejo več odgovornosti za lastno zdravje in usmerjali, kje in kakšen način lahko najdejo pomoč pri preprečevanju in obvladovanju zdravstvenih težav.

Arhiv: FURS bo do konca leta poostril nadzor nekaterih dejavnosti z mobilnimi enotami

Finančna uprava RS od druge polovice oktobra izvaja poostrene nadzore svečarjev, cvetličarjev in vrtnarjev. Nadzori se opravljajo tako v okolici pokopališč, kjer se nadzirajo tudi stojnice, s hrano ali drugimi izdelki, ter na drugih lokacijah, kjer se prodajajo ti izdelki.

Arhiv: Priprave na izpit in izpit Strokovni vodja računovodskega servisa

Še zadnjič letos bodo potekale priprave na izpit 11.-18. 11. 2016 in izpit Strokovni vodja računovodskega servisa 21. 11. 2016.

Arhiv: Četrto splošno mnenje o uveljavljenih dejavnostih v okviru davčnih olajšav za vlaganja v raziskave in razvoj - popravek

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je ponovno vzpostavilo delovanje spletne strani MGRT o davčnih olajšavah za raziskovalno razvojno dejavnost in objavilo popravek svojega četrtega splošnega mnenja o uveljavljenih dejavnostih v okviru davčnih olajšav za vlaganja v raziskave in razvoj, ki ga objavljamo.

Arhiv: Izšli so Zdravi izzivi št. 28: Kdo je odgovoren za moje zdravje?

Življenje nam krojijo odnosi z okoljem, odgovornosti do otrok, staršev, službe, države … Zares pa smo se dolžni najprej posvetiti odnosu do sebe – do našega telesa, do čustvovanja, razmišljanja in občutenja … Najvišja odgovornost v življenju je odgovornost zase in za svoje zdravje.

Arhiv: Podelitev certifikatov Strokovni vodja računovodskega servisa 2016

V okviru večernega dela 18. Kongresa izvajalcev računovodskih storitev je ZRS 6. 10. 2016 podelila 10 certifikatov ZRS osebam, ki so pridobili naziv "Strokovni vodja računovodskega servisa" od novembra 2015 dalje.

Arhiv: 18. Kongres izvajalcev računovodskih storitev v besedi in sliki

18. Kongres izvajalcev računovodskih storitev je potekal 6. in 7. oktobra 2016 v Kongresnem centru Thermana Laško, kjer se je zbralo 229 udeležencev.

Arhiv: PONOVITEV USPEŠNICE: Seminar »s knjigo«: Pravilna uporaba izhodišč za obračun prejemkov iz delovnega razmerja

Na junijski izvedbi so udeleženci seminar ocenili z oceno odlično, saj so dobili odgovore na svoja vprašanja in obrazložitve praktičnih primerov, zato ga ponavljamo.
    Kako kakovostno izvajati računovodske storitve za vašega naročnika - pravilna uporaba specifičnih kolektivnih pogodb (KP) in obračun plač, nadomestil, drugih osebnih prejemkov in povračil stroškov so ključni izzivi, na katere bomo iskali odgovore.

Arhiv: Nakup Zbornika prispevkov 18. Kongresa izvajalcev računovodskih storitev

ZRS nudi možnost nakupa Zbornika 18. Kongresa izvajalcev računovodskih storitev na 112 straneh.

Arhiv: Zbor članov ZRS 2016 v besedi in sliki

Na devetem Zboru članov ZRS, ki je potekal 5. oktobra 2016 v Kongresnem centru Thermana Laško, se je zbralo rekordno število udeležencev.