Ljubljana, 13. januarja (STA) - Podjetja lahko v skladu s sedmim protikoronskim zakonom od države dobijo pomoč za nakup hitrih antigenskih testov na novi koronavirus. Na ministrstvu za delo ob tem pojasnjujejo, da mora biti testiranje izvedeno na strokovno sprejemljiv način in s strani usposobljenega zdravstvenega osebja.
Izpolnjevanje ankete je povsem anonimno, traja 10-12 minut, rezultati pa bodo analizirani le na celotnem vzorcu v okviru raziskave Slovenski podjetniški observatorij, ki jo izvaja Inštitut za podjetništvo in management malih podjetij, na Ekonomsko-poslovni fakulteti Univerze v Mariboru.
Ljubljana, 13. januarja (STA) - Subvencioniranje čakanja na delo, ki ga je država z namenom preprečitve odpuščanja delavcev delodajalcem ponudila kot enega prvih ukrepov za blažitev posledic epidemije covida-19, bo po napovedih predsednika vlade Janeza Janše podaljšano. Po osmem protikoronskem zakonu naj bi veljalo še vsaj do konca aprila.
Ljubljana, 13. januarja (STA) - Vlada je podaljšala razglasitev epidemije, ki jo je prvotno razglasila 19. oktobra, še za 60 dni. Ob tem je podaljšala večino protokoronskih omejitev, šole ostajajo zaprte. Cepljenje proti covidu-19 se po državi nadaljuje, do zdaj so razdelili okoli 40.000 odmerkov cepiva. V torek so potrdili 2092 okužb z novim koronavirusom, umrlo je 17 bolnikov.
Ljubljana, 14. januar 2021 – GZS-Zbornica računovodskih servisov (ZRS) opozarja na preobremenjenost izvajalcev računovodskih storitev, ki poleg rednega dela in bližajočega se roka za oddajo letnih poročil za 2020, spremljajo tudi obsežne zakonodajne ukrepe za pomoč gospodarstvu ob epidemiji koronavirusa.
Sedmi protikorona paket (PKP7) je prinesel tudi ugodnejše pogoje za ugotavljanje upravičenosti do delnega povračila nekritih fiksnih stroškov in upravičenega zneska te pomoči. V tej zvezi se širi oziroma spreminja metodologija izračuna upada prihodkov in števila zaposlenih.
Na Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti prejemamo vprašanja delodajalcev in delavcev glede (hitrega) testiranja delavcev na prisotnost virusa SARS-CoV-2, ter cepljenja proti virusu.
S strani GZS je bila poslana pobuda na MDDSZ, da ponovno preudari mnenje z dne 8.1.2021 in ga oblikuje v smeri, da se poslovna uspešnost, ugotovljena in izplačana za določeno obdobje, pri pridobitvi pravice do kriznega dodatka po ZIUPOPDVE, upošteva v sorazmernih deležih, npr. za enoletno obdobje v višini ene dvanajstine na mesec upoštevaje referenčno obdobje izplačila. Taka interpretacija pa ne sme vplivati na že pridobljeno pravico do kriznega dodatka za obdobje marec - maj 2020.
GZS-jeva zgodba v času