Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: FURS: Vloga za dodelitev pomoči v obliki delnega povračila nekritih fiksnih stroškov je že na voljo

Dostopna je zgolj na eDavkih. Rok za oddajo vloge je 31. 12. 2020. Finančna uprava bo nakazala pomoč do 20. 1. 2021.

Arhiv: STA: Umrl starosta slovenske računovodske stroke Ivan Turk

Posebej je znan kot avtor slovenskih računovodskih standardov.

Arhiv: MGRT: Delna sprostitev ukrepov v veljavi od 15. decembra 2020

Vlada je izdala spremembe Odloka o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji, ki začne veljati 15. decembra 2020 in s katerim se omogoča sproščanje izvajanja določenih dejavnosti.

Arhiv: FURS: Olajšava za investiranje

sprememba dokumenta

Arhiv: SPS: Pomembno obvestilo vsem prijaviteljem na javni razpis p7-2 covid mikrokrediti 2020, 2021 s številko oddane vloge nad 601

Skladno z razpisom so razpisana sredstva za leto 2020 in 2021. V točki 14. Javnega razpisa je zapisan odložilni pogoj v smislu, da se sredstva javnega razpisa lahko izplačujejo končnim upravičencem šele, ko je izvedeno vplačilo sredstev s strani SID banke (skladno s sklenjenim Finančnim sporazumom za izvajanje finančnega instrumenta »EKP Mikroposojila za MSP 2 (2014-2020)/COVID-19 za kohezijsko regijo Zahodna Slovenija št. 50-66121/20« in sklenjenim Finančnim sporazumom za izvajanje finančnega instrumenta »EKP Mikroposojila za MSP 2 (2014-2020)/COVID-19 za kohezijsko regijo Vzhodna Slovenija št. 50-66111/20«). Vplačila za leto 2020 so bila izvedena, sredstva, odobrena prvi skupini prispelih vloga, pa že izplačana.

Arhiv: ZZZS: Primeri kratkotrajne odsotnosti z dela

3 zaporedni delovni dnevi v kosu
    Delovni dnevi si morajo koledarsko slediti, v okviru treh koledarskih dni pa se nadomestilo izplača za delovne dneve. Če je med temi dnevi vmes praznik, vikend ali nasploh dan, za katerega delavec nima delovne obveznosti, se neizkoriščeni dan kratkotrajne odsotnosti ne more prenesti na naslednji dan po nedelovnem dnevu.

Arhiv: GZS: Začasni okvir in koriščenje ukrepov

V Pravni službi GZS prejemajo veliko število vprašanj, ki se nanašajo na Začasni okvir in koriščenje ukrepov, zato v nadaljevanju podajamo kratko pojasnilo v zvezi s tem.

Arhiv: GZS: Najpogostejša vprašanja na temo izplačila dela plače za poslovno uspešnost v povezavi z interventnimi ukrepi oz. vračilom prejetih sredstev

V Pravni službi GZS so pripravili nabor najpogostejših vprašanj na temo izplačila dela plače za poslovno uspešnost v povezavi z interventnimi ukrepi oz. vračilom prejetih sredstev