V Uradnem listu Republike Slovenije, št. 100/2024, z dne 26. 11. 2024, je bil objavljen Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona davčnem postopku (novela ZDavP-2O), ki je začel veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu, to je dne 27. 11. 2024.
V eVročanje je prijavljenih skoraj 290.000 fizičnih oseb, ki dokumente Finančne uprave prejemajo izključno v svoj profil eDavkih. Od teh jih slabih 20.000 še ni potrdilo elektronskega naslova za obveščanje o prejetih dokumentih. Če ste med njimi, potrdite elektronski naslov.
Statistični urad Republike Slovenije je objavil podatke o indeksih cen storitev pri proizvajalcih za 3. četrtletje 2024.
Državni zbor je sprejel Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o gospodarskih družbah (ZGD-1M), ki uvaja novosti za poslovanje družb predvsem z vidika poročanja, preglednosti in uvajanja spolne uravnoteženosti. Zakon prenaša v naš pravni red štiri evropske direktive.
Portal SPOT bo tehnološko in vizualno prenovljen. Nadgradnja bo potekala od četrtka, 21. novembra 2024, od 16. ure, do ponedeljka, 25. novembra 2024.
sprememba dokumenta
Ljubljana, 16. novembra (STA) - Z današnjim dnem se skladno z lani sprejeto novelo zakona o delovnih razmerjih izteka enoletno prehodno obdobje, v katerem so morali delodajalci sprejeti ukrepe, ki zaposlenim zagotavljajo pravico do odklopa, v uporabo pa stopajo tudi določbe novele, ki sindikalnim zaupnikom zagotavljajo dodatno zaščito.
v praksi se pojavljajo primeri investiranj v opremo pri katerih zaradi specifične narave predmetov investiranja obstaja dvom glede izpolnjevanja pogojev za uveljavljanje olajšave za investiranje v opremo
Državni zbor je včeraj sprejel prvi paket davčnih sprememb, ki je usmerjen v krepitev konkurenčnosti gospodarstva in dodane vrednosti. Sprejeti ukrepi med drugim prinašajo ugodnejšo davčno obravnavo za ključne razvojne kadre iz tujine, lažje nagrajevanje delavcev z delnicami in deleži ter daljše časovno obdobje za koriščenje olajšave za zeleni in digitalni prehod.
Ustavno sodišče je 24. oktobra 2024 odločilo, da 95. člen Zakona o davčnem postopku (ZDavP-2) ni v neskladju z ustavo. Tako še naprej velja določba: če davčni organ med nadzorom ugotovi davčno obveznost, se od zamude pri plačilu davka, zamude pri vložitvi napovedi ali neupravičenega vračila davka, ki je posledica ravnanja davčnega zavezanca, do izdaje odločbe zaračunajo obresti v višini 7 % letno.