Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: AJPES: Predložitev letnih poročil za leto 2020

Aplikacija za predložitev letnih poročil za vse vrste poslovnih subjektov bo na voljo predvidoma od 19. 1. 2021 dalje.

Arhiv: ZRSZ: Veliko prejetih vlog za karanteno in višjo silo

Do 11. januarja prejeli več kot 7 tisoč vlog iz tega naslova

Arhiv: FURS: Obrazec za pridobitev pomoči za teste na virus SARS-CoV-2 bo na voljo predvidoma 14. januarja 2021

Pravne osebe, ki so organizirane kot gospodarske družbe, samostojni podjetniki posamezniki in zadruge so upravičene do pomoči za izvedbo hitrih testov v višini 40 eurov na zaposlenega na dan oddaje vloge, ki jo je treba vložiti prek eDavkov najpozneje do 30. januarja 2021. FURS izplača pomoč v enkratnem znesku.

Arhiv: MGRT: Brezplačne zaščitne maske za samozaposlene in mikro podjetja

Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije (OZS) v imenu Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo (MGRT) poziva samozaposlene in mikro podjetja z 1 do 4 zaposlenimi k prevzemu brezplačnih zaščitnih mask. Te bodo prijaviteljem, tako članom kot nečlanom OZS, na voljo na območnih obrtno-podjetniških zbornicah po vsej Sloveniji.

Arhiv: FURS: Izjava za mesečni temeljni dohodek za januar, februar in marec je že na voljo

Od 11. januarja 2021 dalje lahko samozaposleni, družbeniki in kmetje oddate izjavo za mesečni temeljni dohodek za januar, februar in marec 2021.

Arhiv: FURS: Obsežna nadgradnja mobilne aplikacije eDavki

Največja novost: prek mobilne aplikacije eDavki lahko po novem poslujete s Finančno upravo v imenu drugih zavezancev.

Arhiv: MGRT: Priprava programa pomoči gospodarstvu za leto 2021, posebna pozornost namenjena zagotavljanju likvidnosti podjetij

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je pripravilo zajeten program razvojnih spodbud za leto 2021, ki vključujejo tako nepovratna, kot povratna sredstva, s katerimi bo prispevalo h gospodarskemu okrevanju po zaključku epidemije.

Arhiv: GZS: Miti in resnice o 21. členu novega PKP7

pripravila Pravna služba GZS

Arhiv: MF: Pojasnila glede kriznega dodatka

V pomoč državljanom in drugim deležnikom objavljamo pojasnila v zvezi z vprašanji glede kriznega dodatka.