Zbornica računovodskih servisov

STA: DZ z zamudo vendarle sprejel dohodninsko novelo

Ljubljana, 11. marca (STA) - DZ je danes s 45 glasovi za in 40 proti sprejel predlog novele zakona o dohodnini, ki prek postopnega dviga splošne olajšave med drugim prinaša nekoliko višje plače za vse zaposlene. O predlogu bi morali poslanci glasovati že decembra lani, a je bilo glasovanje prestavljeno. Kljub poznemu sprejemu bodo zakonske rešitve veljale že za to davčno leto.

SIR: Vojna v Ukrajini – kaj morajo vedeti evropski računovodski strokovnjaki

Accountancy Europe je izdala dokument Vojna v Ukrajini – kaj morajo vedeti evropski računovodski strokovnjaki, ki obravnava strokovna vprašanja revizorjev in drugih računovodskih strokovnjakov v zvezi s posledicami vojne.

ZRSZ: Spletni seminar za delodajalce Kako pritegniti in zadržati delavce iz tujine?

Želite postati zanimivi za delavce iz držav EU, EGP in Švice? Vabljeni k ogledu posnetka spletnega seminarja.

FURS: Pomoč za omilitev posledic dviga cen energentov v gospodarstvu in kmetijstvu

Vloga za pomoč "NF-IzjavaEnerg" bo na voljo na eDavkih predvidoma do konca marca 2022. Rok za oddajo vloge je 15. april 2022. Finančna uprava bo na podlagi uspešno obdelanih izjav izplačala pomoč 5. maja 2022.

Arhiv: MDDSZ: Odsotnost z dela zaradi zagotavljanja varstva otroka v času stavke

Inšpektorat Republike, Slovenije za delo Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti:
    Objavljamo podrobnejša pojasnila glede odsotnosti z dela zaradi zagotavljanja varstva otroka v času stavke zaposlenih v vzgoji in izobraževanju.

GZS: Objava #PKP11 in zakona o spodbujanju investicij v Uradnem listu

V petek, 4. marca 2022, je bil v Uradnem listu Republike Slovenije, št. 29/2022 objavljen #PKP11

Objavljeni 4 javni razpisi za spodbujanje investicij, projekte raziskovalno-razvojne narave in mlada inovativna podjetja

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je v petek , 4. marca objavilo štiri javne razpise v skupni vrednosti dobrih 55 milijonov evrov - dva v sodelovanju s Slovenskim podjetniškim skladom.

Arhiv: GZS: 16. Vrh slovenskega gospodarstva

23. marec ob 14. uri / Kongresni center Brdo pri Kranju

Stališče GZS, TZS, OZS, ZDS in ZDOPS v povezavi s predvidenimi spremembami dohodninske zakonodaje

Reprezentativne delodajalske organizacije pozivamo poslanke in poslance, da predlagane spremembe Zakona o dohodnini obravnavajo in sprejmejo na izredni seji državnega zbora, ki naj bi potekala 11. marca 2022.

AJPES: Tudi samostojni podjetniki normiranci lahko pridobite bonitetno oceno

Če ste samostojni podjetnik normiranec in boste potrebovali bonitetno oceno (za javne razpise, pridobitev ugodnih kreditov ipd.), predložite letno poročilo tudi AJPES do 3. maja 2022. Objavljeno letno poročilo je osnova za pripis bonitetne ocene, ki bo tudi letos na voljo v začetku junija 2022.

Arhivi