Zbornica računovodskih servisov

Arhiv: Na delovno mesto ne hodite bolni

Najpogostejši razlogi za prisotnost na delovnem mestu kljub bolezni so občutek nenadomestljivosti ali krivde zaradi preobilice dela. Pa je za podjetje res bolje, da bolni delate v pisarni, namesto da bi doma počivali?

Arhiv: Za člane ZRS pripravljena vzorca pogodbe o obdelavi ali podoobdelavi osebnih podatkov po GDPR

Vzorca pogodb sta namenjena urejanju odnosa in obdelavi osebnih podatkov med računovodskim servisom in stranko oz. med računovodskim servisom in podizvajalci.

Arhiv: Izobraževalna delavnica: Delo s konfliktnimi strankami in komunikacija v kriznih situacijah - ZASEDENO

Ljudje smo bitja odnosov. Kakovost odnosov se izraža v kakovostni komunikaciji. Lepi odnosi se gradijo s prijazno, nenasilno, empatično komunikacijo ... Dnevno srečevanje s strankami, zahtevno delo ter nenehno usklajevanje različnih interesov in pričakovanj pogosto sproža konflikte, greni odnose in zavira učinkovite delovne procese. Napete komunikacijske situacije v zaposlenih neredko povzročajo stres in notranjo stisko. Delo s strankami zato zahteva ne le veliko mero čustvene zrelosti ter obvladovanja komunikacijskih spretnosti in veščin, ampak tudi notranjo uravnoteženost in osebno(stno) trdnost.
    Za delavnico sta razpisana dva termina: 22. 5. in 12. 6. 2018.

Vzorca pogodb sta namenjena urejanju odnosa in obdelavi osebnih podatkov med računovodskim servisom in stranko oz. med med računovodskim servisom in podizvajalci.

Arhiv: Vabilo na dan odprtih vrat FURS

Finančna uprava Republike Slovenije organizira Dan odprtih vrat v petek, 13. 4. 2018.

Arhiv: Zamenjajte izvajalca računovodskih storitev brez stresa

Podjetja se odločijo za menjavo ponudnika računovodskih storitev iz različnih razlogov. Da bi proces potekal brez stresa in bi podjetje lahko čim bolj nemoteno nadaljevalo z delom, so vam lahko v pomoč postopki, ki smo jih pripravili na ZRS.

Arhiv: Vabilo na dan odprtih vrat FURS in predavanje "Delovanje kompetenčnega centra za izdajo ID številke za namene DDV"

V okviru dogodka bo izvedeno predavanje za računovodske servise "Delovanje Kompetenčnega centra za izdajo ID številke za namene DDV" v Finančnem uradu Nova Gorica.

Arhiv: Pazite na svoje in strankine podatke na internetu

Nakupovanje in opravljanje raznovrstnih storitev prek spleta nam je že tako prešlo v kri, da včasih malce pozabimo na varnost. S tem pa ne ogrožamo le svojih podatkov, ampak tudi tiste, ki jih hranimo za stranke. Pripravili smo 3 nasvete, kako se izogniti neprijetnim situacijam.

Arhiv: Pomoč pri ugotavljanju kakovosti računovodskih servisov

Računovodski servis lahko podjetjem ponudi precej več kot le urejanje poslovne dokumentacije. S širokim znanjem in izkušnjami jih lahko mimo ovir hitreje in varneje vodi do zastavljenih ciljev. Pri iskanju zanesljivega ponudnika računovodskih storitev, so v veliko pomoč lahko evidence strokovno usposobljenih članov Zbornice računovodskih servisov.

Arhiv: Otroški dodatek tudi za družine iz 7. in 8. dohodkovnega razreda

Z novim letom so do otroškega dodatka upravičene tudi družine iz 7. in 8. dohodkovnega razreda, oziroma 50.000 dodatnih otrok.

Arhivi